Archiv 2013

Účast a výsledky členů oddílu ASPOT Hulín na závodech v sezóně 2013

Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny (běh na lyžích 50 km) – 46.ročník – 13.1.2013 – Bedřichov

I v letošním roce se Rosťa Burda zúčastnil našeho nejznámějšího běžkařského závodu. Aspoň z pohledu nás, televizních diváků se podmínky jevily jako vyjímečně příznivé. Oproti loňsku se Rosťa zlepšil o téměř 28 minut. V pořadí si však o téměř 600 míst pohoršil. Vzhledem k systému startu to však asi vůbec není rozhodující. V každém případě velká gratulace.

Výsledek:
3376. Rostislav Burda 5:16:36 (pořadí v kategorii M40 – 1460)

Celkové výsledky mužete najít zde

Zimní běh podél Bečvy 2013 (běh 10 km) – 3.ročník – 19.1.2013 – Grymov

1

Vzhledem k tomu, že oficiální popis závodu si můžete přečíst na oficiálním běžeckém serveru Bezva běh od Zdeňka Smutnýho, přidám tedy jen pár osobních postřehů a doufám, že se ke mně ještě někdo přidá.

Tedy: poslední dobou celkem pravidelně běhám a po docela úspěšném silvestrovském běhu jsem byl již dopředu odhodlán zúčastnit se Grymovského závodu. Bohužel však, po čtvrtečním výklusu mě v pátek obvzláště (více než jindy) bolelo koleno. Rovněž citelné ochlazení, sílící vítr a podmínky na běžeckých stezkách – sníh, led, mé předsevzetí značně nahlodaly. Naštěstí v sobotu ráno, snad zásluhou sauny, se koleno až neuvěřitelně hodilo do klidu, takže bylo rozhodnuto. Do Grymova jsme vyrazili celá rodina. Markéta Kalíková se uvolila, že dohlídne na holčičky, za což jí hodně děkujeme, a mohla tedy běžet i Marcela.
Hned po příjezdu do Grymova, když téměř nebylo kde zaparkovat, mě překvapilo, kolik bláznů se rozhodlo v těchto podmínkách trávit tímto způsobem sobotní dopoledne. Celkem nás bylo na startu 83 a mě nejvíce potěšilo že mezi nimi bylo i pět členů našeho oddílu. Po rozklusání na trati mě bylo jasné, že to bude očistec. A taky že jo.
Začal jsem zvolna, jinak to taky nešlo. Na trati se vešli vedle sebe maximálně dva závodníci. Jenomže v tom případě byly pouze dvě možnosti, buď přizpůsobit tempo vláčku, který se začal tvořit, nebo se začít probíjet dopředu. To ovšem bralo hodně sil – kličkování na udusaném, místy zledovatělém sněhu. Ještě více sil odebíral silný protivítr, při kterém spolu s teplotou hluboko pod bodem mrazu, mi plíce jen hořely.
Už tradičně jako blázen, vyrazil po startu dopředu Lumír. Z hlediska oddílu to určitě není špatné, aspoň krátký čas se oddílový dres pohybuje na špici. Bohužel v jeho současné formě to na víc, jak pár kilometrů nestačí. Ale objektivně musím přiznat, že se určitě zlepšuje a dnes běžel opravdu dobře. I přes jeho značný počáteční odstup jsem jej asi na třetím kilometru doběhl a postupně se mu začal pomalu vzdalovat.
Po výběhu z cyklostezky na cestu do Oldřichova následoval krátký pársetmetrový oddych, kdy jsme běželi s větrem v zádech na suché trati. Po náběhu na cyklostezku však očistec pokračoval. Beželo se sice po větru ale dalších pár set metrů jsme překonávali nafoukané sněhové jazyky které odebíraly další síly.
Ani cesta zpět nebyla, aspoň pro mě, jednoduchá. Nohy hnané větrem běžely rychleji než jim plíce byly schopny dodávat kyslík. Záhy mě začalo píchat v bocích, ale snažil jsem se to ignorovat a překonat. A nakonec se mi to i podařilo a svou pozici po cestě zpět jsem udržel.
Z hlediska časů a umístění jde tento závod jen těžko hodnotit, vzhledem k podmínkám které panovaly. Ze sportovního hlediska jsem však byl nadmíru spokojen. Běžel jsem na hranici svých možností (průměrné tepy 162) a nakonec i ten čas, vzhledem k tomu, že většina běžela tak o tři minuty pomaleji než za normálních podmínek, určitě nebyl špatný. Z hlediska oddílu a samozřejmě i naší rodiny mě potěšilo vítězství manželky v její kategorii.
Meňa

Já jsem původně běžet neplánovala. Ono to ani v pátek večer nevypadalo, že by se Petrovi do Grymova chtělo jet. Ráno jsem plánovala výběh ještě za tmy a potom pěkně spořádaně tatínka doprovodit a fandit – jestli tam teda vůbec pojedeme. Ale jednak jsem ráno neměla morál vstát, jednak mě Peťa pobízel, ať běžím, takže nakonec i díky Markétě jsem závodila.
Žádná sláva z mého pohledu to nebyla. Ono jen když se podíváte na tu fotku – proč tam není na bedně třetí dáma? Jednoduše proto, že jsme byly v kategorii jen dvě. Z více důvodů jsem nebyla zrovna v nejlepší formě a zásoby energie v podobě vánočních lipidových polštářků mi moc platné nebyly. Kluci z Aspotu zato byli v dobré formě – a sešlo se nás dohromady pět, což bylo hezké.
Startovní pole se vytřídilo už krátce po výstřelu – místy led, místy hluboký sníh byly velkým hendikepem právě pro ty méně zkušené a trénované. Rychle jsem se propadla dozadu mezi skupinku juniorů, kterým jsem úspěšně dělala několik kilometrů větrolam. Zpáteční cesta byla více prošlapaná a bez protivětru (vítr v zádech jsem moc nepocítila, možná nám posledním už moc nefoukal), takže se dalo i trochu přidat. Přesto čas nic moc – no uvidíme na Hulmenské.
Ještě k tomu obutí. Nejrychlejší měli většinou na nohou tretry – ale upřímně – kdo má doma tretry, tak ten má už asi cosi naběháno, takže to nebylo jenom těma tretrama. Moje goretexové Asics Gel Fuji Attack od Ježíška si nevedly špatně, i když podkluzovaly, s letníma teniskama se to srovnat nedá.
Marcela

Celkové pořadí :
1. David Pelíšek – SCOTT MADER SPORT – 35:11
2. Václav Bitala – AK EZ Kopřivnice – 35:25
3. Aleš Dedek – ZAPRO AD – 35:37

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
24. Petr Veselský – 41:28 (19.místo v kategorii MA)
28. Petr Menšík – 43:05 (4.místo v kategorii MB)
38. Lumír Kolařík – 44:00 (27.místo v kategorii MA)
53. Marcel Kalík – 46:20 (33.místo v kategorii MA)
75. Marcela Menšíková – 52:35 (1.místo v kategorii ZB)

2

Kompletní výsledky : zde a fotky

Hulmenská desítka 2013 (běh 10 km) – 8.ročník – 26.1.2013 – Hulín

Vývoj počasí posledních dnů, ve kterých se střídaly chladné dny se sněhovými přeháňkami s oteplením a mrznoucími dešťovými srážkami, vytvářel hluboké vrásky v tvářích nás, pořadatelů. Výsledkem bylo, že jsme s ohledem na bezpečnost našich dětí rozhodli, že dětský závod budeme muset zrušit. Ještě včera, silný vítr vytvářel na otevřené trati sněhové jazyky. Nakonec se počasí z pohledu nás všech – závodníků i pořadatelů, umoudřilo a velice slušnou účast 94 startujících přivítalo slunečné, i když poměrně mrazivé počasí (teplota kolem -5°C) s mírným větrem. Z tohoto hlediska se může zdát zrušení dětského závodu jako ukvapené, ale přijmuté v danné situaci jako správné. Tím se všem mladým závodníkům omlouváme a budeme se snažit najít pro ně nějaký jiný vhodný termín – snad se to podaří (zatím to berte bez záruky).
K samotnému průběhu. Bohužel loňský účastnický rekord nebyl překonán. Samozřejmě příčiny neznáme, ale určitě se o to částečně postaralo počasí, možná v kombinaci s řádící chřipkovou epidemií?, kdoví. Bohužel se to projevilo nejen v kvantitě, ale i kvalitě. Aniž by jsem se chtěl dotknout kteréhokoliv závodníka, protože náš obdiv patří každému kdo se zúčastnil a dokončil. A dokončili všichni!! Ale je pravda, že vedoucí dvojice Blaha, Sedláček si naprosto bez problému, na Hulínský závod v průměrném čase, běželi pro vítězství. A nakonec Tomáš Blaha si ještě pohodlněji, suverénně, vítězství uzmul pro sebe. Ono, i časy ostatních závodníků, kteří se zúčastnili v loňském ročníku byly právě ve srovnání s ním, výrazně pomalejší (aspoň ve většině případů). Co bylo pravou příčinou, zda počasí, nebo celkově vlažnější tempo díky menší konkurenci?, to nedovedu posoudit (z hlediska nezávodícího).
V každém případě všem účastníkům děkujeme a věříme, že si závod užili a strávili tak příjemné sobotní dopoledne. Rovněž děkuji všem, kdo se podíleli na organizaci závodu, tzn. pořadatelům. Chtěl bych poděkovat panu Jaroslavovi Šaškovi (starosta Pravčic), za skvělé moderování. A v neposlední řadě Městu Hulín a Sportovnímu areálu Hulín za podporu a poskytnutí zázemí.

Celkové pořadí:
1. Tomáš Blaha – AK Kroměříž – 35:01
2. Josef Sedláček – Bike-Kamík-Tučapy – 35:29
3. Jiří Vlček – PROMETAL Slavičín – 38:01

Kategorie M (muži do 35 let) :
1. Tomáš Navrátil (celkem 4.) – Bike Triatlon Morkovice – 38:33
2. Raim Perknovský (celkem 5.) – SK OB Prostějov – 38:39
3. Petr Veselský (celkem 6.) – Aspot Hulín – 39:00

kat_M

Kategorie V1 (muži 36-50 let) :
1. Tomáš Blaha (celkem 1.) – AK Kroměříž – 32:36
2. Josef Sedláček (celkem 2.) – Bike-Kamík-Tučapy – 35:29
3. Jiří Vlček (celkem 3.) – PROMETAL Slavičín – 38:01

kat_V1

Kategorie V2 (muži nad 50 let) :
1. Ondřej Němec (celkem 16.) – A.K. Kroměříž – 40:56
2. Pavel Dorušek (celkem 21.) – Klenoty Slavičín – 43:25
3. Zdeněk Smutný (celkem 26.) – AHA Vyškov – 44:13

kat_V2

Kategorie Z (ženy bez rozdílu věku) :
1. Jarmila Palíšková (celkem 27.) – S.K. Salix Grymov – 44:17
2. Simona Švecová (celkem 30.) – TRILIFE – 44:31
3. Jarmila Orsavová (celkem 44.) – Baláž Extreme Team Ostrava – 46:59

kat_Z

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
6. Petr Veselský – 39:00 (3.místo v kategorii M)
7. Tomáš Neradil – 39:03 (4.místo v kategorii V1)
20. Lumír Kolařík – 43:06 (12.místo v kategorii M)
41. Tomáš Lovas – 46:41 (22.místo v kategorii M)
66. Roman Skříček – 50:31 (23.místo v kategorii V1)
77. Rostislav Burda st. – 53:36 (10.místo v kategorii V2)
79. Marek Kubík – 54:46 (28.místo v kategorii V1)

Výsledky : celkové pořadí , M , V1 , V2 , Z, kategorie přeborník Hulína

Fotky ze závodu : fotky1 , fotky2 a video

článek na Bezva běh

Běh Jižními Svahy (běh 6 km) – 21.ročník – 9.2.2013 – Zlín

Celkové pořadí :
1. Radoslav Šibl – Ekodrill Zlín – 21:36
2. Přemysl Žaludek – MS Cyklogat Zlín – 22:18
3. Pavel Židlík – Sanita car Holešov – 22:24

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
25. Daniel Kutěj – 27:21 (23.místo v kategorii MA (18-39 let))

Kompletní výsledky : zde

Rohálovská desítka – 20.ročník – 12,3 km – 23.2.2013 – Prusínovice

Jubilejní 20.ročník Rohálovské desítky provázela hned dvojitá smůla. Za prvé musela být změněna původní desetikilometrová trasa na obrátku v Tučapech, protože právě přes Tučapy a Prusinovice je vedena objížďka do Bystřice pod Hostýnem z důvodu budování obchvatu Holešova. Díky tomu byla trasa naplánována na obrátku do Dřevohostic, čímž se i natáhla na 12,3 km. A tou druhou smůlou bylo počasí, jež vždy v předchozích devatenácti ročnících závodu přálo. Tentokrát však bylo vše jinak. V podstatě sněhová kalamita způsobila komplikace běžcům nejenom v samotném závodě, ale i v dopravě na vlastní závod. Bohužel to odradilo v účasti mě i mou ženu. O to větší obdiv si zaslouží všech 324 závodníků, kteří se v těchto extrémních podmínkách závodu zúčastnili.

Celkové pořadí :
1. Jakub Burghardt – JM DEMOLEX Bardejov – 44:07
2. Ondřej Fejfar – AK Kroměříž – 44:41
3. Jan Kreisinger – AK Kroměříž – 45:27

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
34. Tomáš Neradil – 53:17 (24. v kat. M20-39)

tomas

73. Petr Veselský – 56:52 (3. v kat. M19-)

petr

121. Lumír Kolařík – 59:38 (65.místo v kat. M20-39)

lumir

146. Daniel Kutěj – 1:01:42 (77. v kat. M20-39)

dan

308. Kateřina Šimíková – 1:24:15 (25. v kat. Z20-34)

katka

článek na Bezva běh a na behej.com
Kompletní výsledky : zde.

1/2 maraton Zlín • Self-Transcendence Race – 21,1 km – 3.3.2013

Celkové pořadí :
1. Jakub Janíček – AC SS UH.HRADIŠTĚ – 1:17:23
2. Tomáš Svoboda – VŠECHOVICE – 1:17:24
3. Jiří Petr – Brno – 1:17:33

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
42. Daniel Kutěj – 1:38:37

výsledky

Osecký půlmaraton – Osek nad Bečvou – 5.ročník – 21,1 km – 16.3.2013

osekAčkoliv počasí předchozích dnů nevěstilo nic dobrého – teploty pod nulou a silný, nepříjemný vítr, ti z nás co bedlivě sledovali předpověď, zůstávali klidní. A opravdu, ráno a ještě cestou do Oseku na nás svítilo sluníčko a jako zázrakem bylo téměř bezvětří. Pravdou je, že do ideálních běžeckých podmínek to přeci jen mělo daleko. Před vlastním závodem jsme se téměř všichni třásli zimou a v průběhu závodu nás provázelo chvílemi sluníčko, většinou těžké sněhové mraky a i sněžení. Možná, že i to způsobilo, že po loňské rekordní účasti se tentokrát zúčastnilo „jen“ 73 závodníků. Tou hlavní příčinou však asi bylo konání konkurenčního závodu – Josefského deseti kilometrového běhu ve Zlíně. Pátý ročník půlmaratonu – memoriálu Miroslava Čmocha – odstartoval v 10.30 od hospody „U splavu“. Hned po startu nasadili bezkonkurenční tempo Petr Kučera s naším Tomášem. tomTen však Petrovi sekundoval přibližně do čtvrtého kilometru. Od té chvíle si Petr, slabší konkurencí neohrožován, bez problémů doběhl pro zasloužené vítězství. Druhé místo, k naší velké radosti, uhájil Tomáš.

marcel

Já, jako obvykle v posledních závodech, vzhledem k nevyzávoděnosti a menavětšinou průměrnému tréninkovému tempu, jsem absolutně netušil, jaké tempo mám zvolit a zda závod zvládnu. Čas pod 1:40 jsem bral jako povinost, ale čas pod 1:35 bych ještě před závodem považoval za velký úspěch. Nakonec tedy jedinou mou strategií bylo běžet podle pocitu. A té jsem se držel. Běželo se mi dobře. Hned po startu jsem se usadil na 14. pozici a v podstatě celý závod jsem běžel sám. Až do patnáctého kilometru se mé časy pohybovaly v rozmezí od 4:05 – 4:15 min/km. Při průběhu cílem prvního okruhu jsem dokonce dotáhl a předběhl dva běžce, kteří běželi přede mnou a začal stahovat i další běžce. Bohužel od 15. kilometru na mě přišla krize. I když dost zvláštní, žádná bolest, nebo vyčerpání, jen mě to přestalo běžet a průměr mi klesl na časy 4:30 min/km. Nabité dvě pozice jsem ztratil a posledních 500 m jsem se musel ze všech sil snažit, abych svou pozici uhájil. Z výsledného času jsem byl v šoku a to velmi příjemném. A nakonec z toho byla i bedna, ale to na rozdíl od času bych nijak nepřeceňoval…. Meňa.

S myšlenkou na půlmaraton jsem koketovala od loňského jara, ale nebyla příležitost. Letošní zimu se mi podařilo nahromadit dost pomalých kilometrů, takže to začalo vypadat příznivě. A při jednom obědě jsme s Tondou Bařinkou přišli nanápad, že on by si Osek mohl zaběhnout volně v rámci přípravy na Bratislavský maraton – a mě dělat vodiče. Jenže člověk míní…
marcelaNoc před závodem jsem moc nespala, jednomu z dětí nebylo dobře a dostalo teploty, nad ránem jsem se myšlenkou závodu rozloučila a za svítání jsem si dala 8 rychlých kilometrů, abych si to aspoň vynahradila. Ale kamarádka, která měla děti hlídat, se nenechala odvolat, dorazila a přesvědčila mě, ať jedu. Tak jsme s Peťou vyrazili – až jsem pohledala nějakou provizorní výstroj, protože všechno bylo z ranního běhu mokré (Takže třeba místo komperesních podkolenek jakési zimní ponožky s jelenem :-).)
Vymrzlá a už docela unavená jsem se postavila na start vedle Tondy – a můj vodič dělal svoji práci opravdu dobře. Na začátku brzdil, nutil drobit krok, hlásil průběžně tempo a od devátého kilometru mě nabízel jakési nápoje a gely. 🙂 V závěru naopak povzbuzoval. Až na posledních pár km v druhém kole se mi dařilo držel tempo, a tak mě Tonda protáhl cílem v pro mě krásném čase. Ještě jednou dík! (Mám obavu, že to Tonda chtěl běžet trochu pomaleji, aby šetřil síly před maratonem, ale nakonec vše přizpůsobil tomu, abych měla optimální výsledek.)
I když počasí bylo studené a proměnlivé, vítr příliš nefoukal a závod byl rychlý. Jen si nedokážu představit běžet totéž v teplém březnovém dni, myslím, že by to měli pořadatelé s občerstvovačkou na druhém břehu trochu přehodnotit. Jinak je pro mě je dojmem ze závodu čisté nadšení, potkala jsem pár známých a lidi, které jsem znala jen přes Facebook. Navíc to bylo zase konečně manželské běhání, i když jsem za celou trasu Peťu zahlédla dvakrát přes řeku a volala na něj přes splav, když probíhal cílem (Ta radost z faktu, že to má pod hodinu třicet mě tak nakopla, že z toho byl kilometr pod pět – a pakmuzi1 už jsem se zbytek závodu trápila .) …. Marcela

Celkové pořadí :
1. Petr Kučera – SK Salix Grymov – 1:18:15
2. Tomáš Neradil – Aspot Hulín – 1:22:30
3. Jan Stoszek – VZS Ostrava – 1:22:58

 

 

 

 

 

 

 

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :muzi2
14. Petr Menšík – 1:29:03 (2. v kat. MB)
44. Marcel Kalík – 1:37:21 (30. v kat. MA)
62. Marcela Menšíková – 1:47:28 (5.místo v kategorii ZB)

 

 

 

 

 

 

 

článek na Bezva běh . Fotky ze závodu : fotky 1 , fotky 2 , fotky 3
Kompletní výsledky : zde.

Ječmínkův Běh – Chropyně – 10 km – 1.5.2013

Celkové pořadí :
1. Tomáš Steiner – VSK UNIVERZITA Brno – 33:19
2. Tomáš Blaha – AK Kroměříž – 33:28
3. Ondřej Horák – Fortex Moravský Beroun – 34:18

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
7. Petr Veselský – 37:35 (2.místo MA)
32. Rosťa Burda – 49:22 (12.místo MB)

Kompletní výsledky : zde

Krakonošova pětadvacítka a Krakonošova stovka – Vrchlabí 15.6. 2013

Letos se protistresová víkendovka zaměstnanců naší nemocnice konala ve stejném termínu jako legendární Krakonošova stovka. A protože ze Špindlu je to do Vrchlabí coby kamenem dohodil, rozhodl se můj šéf Tonda Bařinka dálkový závod vyzkoušet. Ba bral to jako znamenení shůry: kdy bude zase podobná příležitost? Taky mě ta představa trochu lákala, ale pak jsem se rozhodla držet při zdi a přihlásila se na jeden z paralelních závodů, pětadvacetikilometrový běh.

V pátek po práci jsme pěti auty vyrazili směr Krkonoše, naše posádka měla zastávku ve Vrchlabí, kde probíhala registrace na K100. Vrchlabí je krásné a skromné horské město, v podvečer na dvoře domu dětí byla atmosféra pohodová, taková skoro zálesácká… Jenom nadupaná výbava některých závodníků mě hodila z let osmdesátých zpátky do současnoti. A na chlapy bylo tuze hezké pokoukání, i Tonda je pozoroval, ovšem toho zajímala výstroj a výzbroj 🙂 Téměř čtyři stovky šílenců a šílenkyň vyrazily v devět večer odstartováni samotným Krakonošem. Já jsem šla nabrat síly spánkem v poklidu staleté fary ve Špindlu.

Krakonošova pětadvacítka je krosový běh s více než 900m celkového převýšení, letos se běžela už po třicáté. V zahradě domu dětí bylo v sobotu ráno rušno jako v úle, protože paralelně probíhalo několik kratších pochodů i cyklistických závodů, přesto organizátoři zvládali všechno v klidu a pohodě. Do startu pětadvacítky už stihlo dorazit prvních 8 borců stovkařů. Organizátoři donutili promluvit Jiřího Syrovátka, jedno z účastníků letošního Bostonského maratonu. Potom trasu velmi stručně popsal Stanislav Groh, zakladatel závodu. Dostali jsme plánky, které byly schematické a od skutečnosti se na mnoha místech odchylovaly, jak jsem později zjistila. Protože jsem považovala zakufrování za největší riziko celé akce a v těchto končinách jsem nikdy nebyla, pečlivě jsem se připravila předem a cestu i okolní terén jsem měla načtené z Google Earth.

Vybíhalo se úderem desáté a nevyrazila jsem nijak dynamicky, protože mi pár metrů po startu volal ze stovky Tonda a kladl mi dlouze na srdce, ať celých prvních 6km až na Žalý vůbec neběžím, že se zakyselím, a ať se vyvaruju i rychlé chůze. Zatím se mi vzdaloval konec špalíru, takže už mi strhnutí startovní atmosférou opravdu nehrozilo. Ona totiž už ta ulice od Domu dětí měla pro mě nevídané stoupání: v takovém kopci jsem se kdysi v autoškole učila rozjíždět na ruční brzdu. Až jsem schovala mobil, podařilo se mi dohupkat a předhupkat dvě závodnice, ale dál už to nešlo, terén byl pro Hanačku z rovin náročný a nevídaný, až na Žalý stále do kopce. Na pár místech se trasa odchyluje od turistického značení, pod Žalým stoupá cesta přímo napříč vrstevnicemi. Parno narůstalo.

Pod rozhlednou bylo první občerstvení – čistá voda, dostihla jsem čtvrtou závodnici od konce. Pak seběh, který mě moc netěšil, protože už teď jsem cítila stehna, pár kilomertů ucházejícím terénem, u hospody Rovinka jsem na chvilku znejistěla, ale turisti na mě mávli, pak už jsem zahlédla zelenou značku, do očí mi naprášilo několik čtyřkolek a horko houstlo. U Třídomí cesta klesala dolů do lesa, na kontrole jsem zase dostihla dívku přede mnou a blátem mezi kmeny jsme klopýtaly spolu. Cesta se vyloupla na malou asfaltku a vyústila na silnici u Michlova mlýna. Po pár minutách kontrola a prudké stoupání do lesa, cesta se tu zase podobá korytu blátivého potoka. Za chvíli přejdu do rychlé chůze. Poté dlouhé klusání lukami a kolem chat, všimnu si několika orientačních bodů, které jsem se „naučila“, poznávám dokonce podle popisu oddílovou chatu jedné známé, a tak vím, že jsem na 16. kilometru a do tří hodin se tedy v pohodě vejdu, vysněné dvě hodiny a půl to asi nebudou…

Herlíkovický evangelický kostelík je schovaný za skupinou stromů, ale prokouknu ho a odbočuju nahoru k Strážnému, volná krajina a horko, pak kontrola u hospody, vypiju dva pohárky a pak mě bolí žaludek, do lesa po žluté, cesta celkem slušná, kořenů málo, už se těším, že čas bude dobrý, ale po pár kilometrech u Vápenice následuje dlouhý prudký seběh, kde nohy opravdu bolí, zase se stávám turistou. Už se blížím k Vrchlabí, dorostenka přede mnou už je v nedohlednu, na cestě přibývá turistů, vracejících se ze z různých délek pochodů, jsou zezadu trochu nebezpeční s těmi holemi. 🙂 A bláto. Dva úseky vlastního značení, aspoň vím, že nebloudím. Pak jakýsi podivný prudký sešup svahem kolem hřišťátka mezi domky, lávka přes řeku, předbíhám jednoho stovkaře, a tak mu špitnu: neboj, já jsem jenom pětadvacítka. Směje se, že je mu to srdečně jedno, že je rád, že je ve Vrchlabí.

Dobíhám v čase 2:48:25, žádný finiš, trochu zklamaná, moc jsem se do toho neobula, na kontrolách lelkovala, ale zase pod tři hodiny to bylo a hobíků moc neběželo. Při čekání na sprchu (do dámské vklouzl nějaký zmožený stovkař) si uvědomím, že venku slyším vyhlašování, a že se mě to bude vlastně týkat. Taky že jo, první místo (ze dvou) v kategorii. Tak mám sadu skleniček s Krakonošem a spokojeně čekám na doběh Tondy, který si vede mimořádně dobře. Nejvíc mě potěší SMS s gratulací od Meni – zmínila jsem se o závodu jen mimochodem a netušila jsem, že mě sleduje. Tonda dobíhá v pořádku a po krátkém odpočinku se jedem dosyta zregenerovat na faru. Veselo až do půlnoci, dobré červené – a v neděli to dorazím ranním výklusem a třicetikilometrovou túrou. A pak tři dny únavy, právě se začínám probírat. 🙂 Škoda, že za rok už to asi nezopakuju, nebude příležitost.

Marcela

Celkové pořadí :
1. Zdeněk Dokulil – Olomouc – 1:51:07
2. David Erlebach – Kunčice – 1:51:30
3. David Pecina – Jablonec nad Nisou – 1:53:02

38. Marcela Menšíková – (1.v kat, Z 40-59) – 2:48:25

Výsledky

Mapka závodu

MORAVIAMAN – 226 km Distance Triathlon (3,8-180-42,2) – Otrokovice – 22.6.2013

Jak začít,
asi loňskou premiérou. Tam jsem šel do něčeho vůbec nepoznaného a lákalo mě hlavně dokázat všem, co mi nevěřili,že to sakra jde!
Po pro mě celkem úspěšné premiéře a týden na to horské dovolené na Lagu,kde už byly nohy v poho, jsem předem věděl,,že další rok do toho půjdu znovu. Je to zážitek, který se vám vryje do hlavy na celý sportovní život a neodradí mě žádní pochybovači a bolest po dokončení.
Příprava nijak zvláště kvalitní. Jde hlavně o to, nevypadnout z loňského roku a i přes zimu stále něco dělat. Na kolo nám letos sv.Petr nějak nepřeje, tak se velmi dobře osvědčil starej favorit na trenažeru. Je to sice dřina a litry potu v pokojíku před noťasem,ale pořád je to dobrá příprava na suché cesty.
Běhání semtam,to mě moc nebaví a taky to tak dopadá. Aspoň vím,na co se do budoucna musím líp připravit.
Plavání taky sporadicky,pokud byla možnost,párkrá ve Zlíně,semtam na poslední chvíli v Kromclu.
Celkově jsem bordelář na treninkové statistiky a tak ani nemůžu porovnat letošek s loňskem. Tak co mi dost pomáhalo,byla zkušenost loňská a pocit,že tam nějaký zásoby ještě zůstaly.
Poslední týden před závodem relax, jen ve středu malá trojkombinace 0,45/20/3 s holkama na osvěžení a v pátek hurá na prezentaci.
Jeli jsme s pár borcama na kole, je to kousek,tak žádná únava navíc.
Rozprava klasika jako loni,jen přijatelná změna ohledně cyklo trasy,kdy se vynechá zatáčení do Tlumáku a tudíš odpadají navíc čtyři kopce u Kvasic. Plavecká část a běh zůstávají stejné,tak se mění jen počasí a teplota. Pro letošek se nám v posledním týdnu před startem dost oteplilo,tak bylo zakázáno používat neopreny. (přesto jsem si všimnul že někteří borci ze sebe cosi tenkého sundávali)
Doma ještě nachystat věci,šupnout do sebe dvě pivka a hajdy domů do pelechu,ráno bude cobydup.
V noci jsem toho moc nenaspal,nervozita,vrčící lednička a hlavně bouřka si vybraly svou oběť. Nu což, Mamuta jsem taky dal v dešti a určitě nebude 13°C.
Naštěstí se to kolem páté začalo vybírat a slunce se dralo sušit cesty.
Cesta v klidu,sebou dvě asistentky Kačku a Verču.
Ukládání věcí do depa je na závodech Czechtriseries standartem,tak jsem měl vše nachystané a až na jedno blbě nalepené číslo v poho.
Postupně se to blížilo víc a víc a nervozita nějak odpadla,asi jsem se tomu zcela odevzdal,že už nejde vypadnout.
Pár pozdravů a přání úspěšného závodu se známýma borcama a šup do vody teplé jak kafe z automatu.
Ani jsem moc nevnímal požehnání faráře a byla tu sedmá ranní a start vstříc 226 kilákům dřiny.
Má asi nejslabší disciplína proplula celkem v poho. Za tu dobu jsem vyzkoušel asi deset druhů plavání kraulem,ruce dopředu,doboku,pod sebe,semtam zapomenu kopat nohama,párkrát si glgnu otrokovický nefiltr a těším se až vylezu,snad ne poslední. Naštěstí jdou hoďku po nás štafety,tak se to pěkně promíchá. Výběhy z vody jsou plné potlesku a fandění našich holek,ale nějak ani nemám náladu na opičky a mažu si to do depa po tragickém výkonu 1:37:19 (163)
Depo v pohodě,nic neuspěchat,na bednu to asi nebude,tak hlavně nic nezapomenout a hurá na kolo. Čas depa 0:03:17 (92)
Už od rána bylo poznat že se zvednul vítr a kolo bude dost náročné. Takže to bude na risku,jestli mi nové karbony pomůžou,nebo paradoxně to bude jen na škodu. Celkově to bylo asi napůl,do Hulína dřina proti větru,žádná sláva. První kolo rychlé,hlavně popředjíždět pomalejší borce(oni mě stejně pak předběhnou) a někam se zařadit se stejně rychlýma v rámci pravidel,žádný hákování,sám to nemám rád.
Druhé a polovina třetího to bylo celkem utrpení,na obrátkách se pozdravit se soupeři a makat. Snažil jsem se průběžně doplňovat tekutiny,brat gely,anticrampy,banány a bylo místo i na dva sendviče,ty mi ale vůbec neudělaly dobře. Po asi šedesátikilometrové krizi jsem dohnal Romana O. a snažil se ho setřást. Chlapec měl asi schované syrové maso z divočiny,nebo je mi záhadou,jak jsem ho měl brzo zase za sebou a poté mi jen ukazoval svoje záda. Rozhodla čurací pauza,kdy mi zmizel úplně. Ještě předjetí pár borců,nezmatkovat v depu a nachystat se na běh.
5:39:10 (72) kolo a depo 0:02:27 (90)
Třetí,má další slabá disciplína je běh na dlouhé tratě,většinou přesahující 1km.
Bylo nutné to nepřepálit jako loni,kdy jsem po dvacítce odpadnul. Že mě bude většina předbíhat jsem celkem čekal,tak žádný stresy a držet si své tempo a stále doplňovat vodu. Na střídačku jsem si dával colu,pak ionty a vždy to zapít čistou vodou. Semtam anticramp a v polovině jakousi šlehu,nebo co to bylo. Dobrá byla taky malá přestávka u střelnice, kde byla nějaká oslava a borec co pořád nabízel studeného radíka. Neodolal jsem a tři hlty hořčiny byly super! Chytlo mě koleno,musel jsem dvakrát jít a pomohl mi až prášek aulinu,co měla Kačka náhodou u sebe.
Poslední kolo byla procházka,nebo spíše let, růžovým sadem. Nevím kde se to vě mě vzalo, ale to kolo bylo snad nejrychlejší.
Začal sem dokonce předbíhat,na což nejsem zvyklej a poslední občerstvení vynechal.
Závěr běhu paráda,ale v celkovém čase 4:58:20 (134) je pořád co zrychlit, aspoň na 4:30
V cíli šampíčko,přijetí holkama,tatou,psem, náhodnými kamarády,dalším psem,super.
Oproti loňsku zlepšení o 19 minut,ale stále mám ještě rezervy a je co zlepšovat.
Celkový dojem ze závodu dobrý,ani jsem nemusel použít kompresní podkolenky,spíše si pořídím návleky na stehna,ty cítím ještě dnes.
Jen co mě teda za nemalé startovné zklamalo je,jak se po závodě kašle na startující. Na každém okresním závodě dostanu aspoň klobásu s pivem,nebo sodovkou. Tady jen na trati. Triko nic moc,loňské bylo lepší. Ale co,někdo to dělá pro nadšení a lidi co chcou sportovat,někdo pro peníze.
Závěrem chci moc poděkovat holkám,co nám fandily a hlavně holkám,co tam vydržely celou dobu.

Já do toho jdu určitě!!!!!!!!!!

moraviaman1 moraviaman2

moraviaman3

Celkové pořadí :
1. Petr Vabroušek – TRI LIFE – 8:51:46
2. Jozef Vrábel – Moraviaman Team Otrokovice – 9:01:10
3. Rudolf Cogan – TJ Sokol Nová Paka – 9:09:58

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
120. Rostislav Burda – 12:20:35 (36.místo v kat.M35)

Výsledky

Osecký triatlon 2013 – 6.ročník (0,45-35-6) – Osek nad Bečvou – 29.6.2013

Celkové pořadí :
1. Jiří Klíma – CK PeMaP Přerov – 1:25:53
2. Ivo Vrba – Rocktechnik Triatlon – 1:29:57
3. Filip Lužný – TT Opava – 1:31:35

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
69. Marcel Kalík – 1:57:06 (22.místo v kat.M30-39)
82. Kateřina Šimíková – 2:06:29 (7.místo v kategorii Z20-29)
87. Marek Kubík – 2:10:43 (28.místo v kategorii M30-39)

Kompletní výsledky : zde

Morkovské chlap 2013 – 15.ročník (0,2-20-5) Morkovice – 20.7.2013

Celkové pořadí:
1. Jiří Klíma – CK PEMAP Přerov – 0:51:09
2. Přemysl Žaludek – Titan SC – 0:55:54
3. Pavel Žák – Bike Triatlon Morkovice – 0:56:18

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
14. Tomáš Neradil – 0:59:38 (8.místo v kategorii M2)
37. Tomáš Lovas – 1:04:26 (18.místo v kategorii M2)
43. Petr Menšík – 1:04:56 (7.místo v kategorii V1)
60. Rostislav Burda ml. – 1:07:43 (29.místo v kategorii M2)
71. Jiří Pavlů – 1:09:14 (1.místo v kategorii J)
74. Marcel Kalík – 1:09:42 (33.místo v kategorii M2)
82. Lumír Kolařík – 1:10:35 (37.místo v kategorii M2)
155. Marek Kubík – 1:19:44 (67.místo v kategorii M2)
158. Richard Lukeš – 1:20:08 (31.místo v kategorii V1)
159. Bronislav Fuksa – 1:20:18 (10.místo v kategorii V2)
191. Roman Navrátil – 1:23:17 (77.místo v kategorii M2)
192. Michal Zapletal – 1:23:17 (78.místo v kategorii M2)
203. Marek Pospíšilík – 1:24:54 (43.místo v kategorii V1)
269. Martina Fuksová – 1:44:02 (32.místo v kategorii ZA)
278. Jaroslav Novák – DNF

Kompletní výsledky : zde
fotky1 , fotky2 , fotky3 , fotky4 , fotky5
Článek a video na webu České televize

Dětský HULMEN – 26.7.2013 – 3.ročník – Hulín – koupaliště

Středisko pro volný čas dětí a mladeže Klubíčko Hulín, společně s naším triatlonovým oddílem Aspot Hulín, uspořádalo 3. ročník triatlonového závodu Dětský HULMEN. Kvůli nepříznivému počasí které bylo v původně plánovaném a tradičním termínu, 23.6., jsme se rozhodli uspořádat dětský Hulmen v pátek, před hlavním závodem. Nedokáži posoudit zda to byla volba šťastná, či nikoliv. Zejména vzhledem k až tropickému počasí, které panovalo a které zapříčinilo, že na koupališti byla hlava na hlavě. Vzhledem k tomu, že jsme nedokázali odhadnout kolik dětí na start přijde, rozhodli jsme se provoz koupaliště neomezovat. I z tohoto hlediska jsme šťastní, že se nám podařilo závod zorganizovat a snad i ke spokojenosti všech, úspěšně zvládnout. V každém případě jsme byli velmi příjemně překvapeni zájmem dětí. Závodu se zúčastnilo rekordních 89 dětí. Závod byl rozdělen do pěti kategorií dle ročníku narození, od těch nejmenších, do 4 let až po nejstarší, do 15 let. Závod odstartoval kategorií nejmladších dětí kategorie 3-4 let v 15 hodin. Děti za asistence rodičů překonali brouzdaliště, na dětských kolech, či odrážedlech absolvovali asi 100 m a následně se proběhli areálem koupaliště, jako opravdoví triatlonisté. Následovala kategorie dětí 5-6 let a 7-9 let, kdy malí závodníci museli překonat jednu šířku velkého bazénu, na kole ujet 1500 m a uběhnout 450 metrů. A konečně dvě kategorie starších dětí 10-12 let a 13-15 let, kteří plavali dvě šířky bazénu (50 m), na kole absolvovali dva okruhy v přilehlém parku (3 km) a běželi 900 m. Pokud můžu hodnotit, závod byl velmi dobře organizačně zajištěn, měl hladký průběh bez zbytečných prodlev, ať už mezi starty jednotlivých kategorií až po zpracování výsledků a vyhlášení vítězů. Celý závod provázela vynikající atmosféra, doplněná povzbuzováním zejména rodičů, příbuných i diváků, takže malí a mladí závodníci měli dokonalou moěžnost nasát atmosféru opravdových triatlonových závodů. Závěrem bych chtěl poděkovat všem pořadatelům, městu Hulín a sportovnímu areálu Hulín, sponzorům, a všem zůčastněným.

Výsledky :

Kategorie do 4 let:
9 závodníků v kategorii
1.Kamila Zapletalová – Hulín – 0:03:29
2. Nikol Mikešová – Kroměříž – 0:03:31
3. Lukáš Karský – Hulín – 0:04:03

3-4 let

Kategorie 5-6 let:
17 závodníků v kategorii
1. Michaela Maulerová – Kroměříž – 0:08:14
2. Radim Letev – Hulín – 0:08:18
3. Lukáš Vyvlečka – Hulín – 0:08:47

5-6 let

Kategorie 7-9 let:
27 závodníků v kategorii
1. Daniel Štoll – Hulín – 0:06:48
2. Lukáš Mauler – Kroměříž – 0:06:54
3. Marie Vinklárková – Líšná – 0:07:05

7-9 let

Kategorie 10-12 let:
23 závodníků v kategorii
1. Bonifác Boháč – Choceň – 0:11:15
2. Vojtěch Neradil – Hulín – 0:11:34
3. Michal Varhaník – Pravčice – 0:11:38

10-12 let

Kategorie 13-15 let:
13 závodníků v kategorii
1. Jiří Pivoda – Kroměříž – 0:11:04
2. Tomáš Žůrek – Hulín – 0:11:05
3. Daniel Vydra – Hulín – 0:11:28

13-15 let

Kompletní výsledky : zde.

Hulmen 2013 – 10.ročník (0,45 – 33 – 6) – 27.7.2013 – Hulín

Jubilejní 10. ročník, který bude ve znamení minimálně dvou rekordů – účastnického – 187 závodníků, a extrémního tropického počasí. To znamenalo obrovskou zátěž pro všechny – závodníky i pořadatele.

Výsledky :

Absolutní pořadí mužů:
1. Jiří Klíma – CK Pemap Přerov – 1:17:45
2. Přemysl Žaludek – MS Cyklogat racing – 1:23:55
3. Ivo Vrba – ROCK TECHNIK TRIATLON – 1:24:47
muži celkem

Absolutní pořadí žen:
1. Jana Žaludková – TITAN Sport Club Zlín – 1:35:09
2. Jana Dorazilová – Rudá Hvězda Kroměříž – 1:36:09
3. Simona Švecová – TRI LIFE – 1:38:45
ženy celkem

Kategorie Junioří (do 20 let):
1. David Keňa – Titan sport club Zlín – 1:32:35
2. Filip Reiskup – Kvasice – 1:44:09
3. Jiří Pavlů – Aspot Hulín – 1:44:19
junioři

Kategorie M1 (muží 20-29 let):
1. Jiří Klíma – CK Pemap Přerov – 1:17:45
2. Petr Stehlík – Krokodýl Brno – 1:25:52
3. Tomáš Procházka – PROCHISPORT – 1:25:59
M1

Kategorie M2 (muží 30-39 let):
1. Přemysl Žaludek – MS Cyklogat racing – 1:23:55
2. Ivo Vrba – ROCK TECHNIK TRIATLON – 1:24:47
3. Tomáš Neradil – Aspot Hulín – 1:26:14
M2

Kategorie V1 (veteráni 40-49 let):
1. Radomír Bursa – Author Tufo Trilife – 1:26:57
2. Michal Petrla – Amenity Extrem Sport Team – 1:27:21
3. Marek Šlesinger – Elem Zlín – 1:30:10
V1

Kategorie V2 (veteráni 50-59 let):
1. Jaroslav Zdráhal – TTS Osek nad Bečvou – 1:36:39
2. Jan Kováč – Vracov – 1:38:20
3. Lubor Benda – C-Base – 1:40:35
V2

Kategorie V3 (veteráni 60 let a více):
1. Josef Nesvadba – Hulín – 1:55:21
2. Jiří Janečka – TITAN sport club Zlín – 1:58:24
3. Oldřich Hotař – Otrokovice – 2:56:47
V3

Kategorie Z1 (ženy do 35 let):
1. Jana Dorazilová – Rudá Hvězda Kroměříž – 1:36:09
2. Gabriela Chudárková – Kněžpole – 1:41:21
3. Kateřina Kováčová – Vracov – 1:44:11
Z1

Kategorie Z2 (ženy nad 35 let):
1. Jana Žaludková – TITAN Sport Club Zlín – 1:35:09
2. Simona Švecová – TRI LIFE – 1:38:45
3. Daniela Schlosserová – Vsetín – 1:55:19
Z2

Nejmladší a nejstarší účastník:
Ondřej Mikuláš – ročník 2000 (13 let) – 1:53:03
Jiří Janečka – ročník 1944 (69 let) – 1:58:24
nej

Přebornice Hulína:
1. Kateřina Šimíková – Aspot Hulín – 1:47:02
2. Silvie Pavlíčková – Burky team – 1:49:49
3. Veronika Mikulíková – Hulín – 1:58:30
nej hulíňačka

Přeborník Hulína:
1. Tomáš Neradil – Aspot Hulín – 1:26:14
2. Roman Skříček – Aspot Hulín – 1:36:34
3. Rosťa Burda – Aspot Hulín – 1:38:44

nej hulíňáci

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín:
6. Tomáš Neradil – 1:26:14 (3.místo v kategorii M2 30-39)
17. Tomáš Lovas – 1:29:43 (10.místo v kategorii M2 30-39)
48. Roman Skříček – 1:33:46 (6.místo v kategorii V1 40-49)
61. Rostislav Burda ml. – 1:38:44 (30.místo v kategorii M2 30-39)
83. Jiří Pavlů – 1:44:19 (3.místo v kategorii J do 20)
93. Martin Lukáš – 1:46:35 (43.místo v kategorii M2 30-39)
96. Kateřina Šimíková – 1:47:02 (4.místo v kategorii Z1 do 35)
122. Richard Vyvlečka – 1:52:16 (54.místo v kategorii M2 30-39)
123. Roman Navrátil – 1:52:20 (55.místo v kategorii M2 30-39)
125. Marek Kubík – 1:52:42 (56.místo v kategorii M2 30-39)
126. Bronislav Fuksa – 1:52:45 (10.místo v kategorii V2 50-59)
137. Michal Zapletal – 1:56:39 (60.místo v kategorii M2 30-39)
174. Jaroslav Novák – 2:12:17 (71.místo v kategorii M2 30-39)

výsledky , výsledky v PDF
Článek, fotky a krátké video v Kroměřížském deníku
fotky1 , fotky2 , fotky3 , fotky4

Královský triatlon 2013 (0,5-33-6) – 6.ročník – 3.8.2013 – Majetín

Ač jsem s myšlenkou zůčastnit se triatlonu v Majetíně vážně koketoval, zejména po tom co jsem se minulý tyden s organizačních důvodů nezůčastnil našeho Hulmena, ještě dopoledne před závodem jsem nebyl rozhodnut. Tropické teploty panující již nekolik posledních týdnů mi to nijak neulehčily. Nakonec jsem se přeci jen odhodlal a to zejména proto, že jsem měl záminku natočit aspoň nějaké kilometry na kole. Protože s kolem je to stejné jako s mou chutí do závodění, zkrátka ani jedno mě nějak nebaví a vůbec se mi do toho nechce. Z nějakého důvodu jsem si myslel, že závod začíná již v jednu, tudíž jsem vyrazil již v jedenáct a abych to pěkně stihl docela jsem do toho bušil – třicet kilometrů jsem jel v poledním horku průměrem přes třicet kilometrů, takže jsem byl na místě již ve dvanáct. Aspoň jsem měl čas popovídat si s pár známými a přivítat se s docela početným zastoupením našeho oddílu. S Tomáši Lovasem a Neradilem, Markem Kubíkem a Burky teamem. No a do závodu zbývaly dvě hodiny. Začínal jsem mít hlad. To však byl na Majetínském koupališti pro triatlonistu problém celkem neřešitelný. Nakonec zvítězil párek v rohlíku, kterému dělal konkurenci langoš, nebo hranolky. Závod byl odstartován přesně ve dvě plaveckou částí na nedalekém štěrkovišti. Oproti 2. ročníku, kterého jsem se zůčastnil před pěti lety, bylo plavání o pár desítek metrů delší a podle mě zatraktivněno přeběhem ustrůvku v polovině trasy. Díky zrušení Holešovmana s kterým si tento závod rok co rok konkuroval, se letos v Majetíně postavil asi rekordní počet 184. závodníků a 17.štafet. A to dávalo tušit, že to bude ve vodě docela mazec. Takticky jsem zaujal místo úplně vlevo na okraji startovního pole. Ale ani to nebylo úplně v pohodě. Záhy po startu mě sevřely do plaveckého klinče dva ne zrovna elitní plavci, každý z jedné strany, od kterých jsem schytal pár kopanců, než se mě je po pár desítkách metrů podařilo konečně předplavat. Hodil jsem se do klidu a zbytek plavání jsem si již jel svým tempem. Z vody jsem vybíhal dle mého měření za 9 min, dle oficiální časomíry na 53.místě, s časem 12:13, což byl asi čas včetně depa, a to bylo pro mě docela příjemné překvapení. Na cyklistickou část jsem si ze druhého ročníku vzpomínal jen matně, věděl jsem, že je mírně zvlněná a dost rychlá. Velkou výhodou je, že člověk téměř nikdy nejede sám. A opravdu brzy jsem se ocitl v poměrně velké, asi patnáctičlenné skupince, která se chvilemi v kopcích trhala a zase sjížděla. Nevýhodou však bylo, že jsem v této skupině neviděl díry, kterých bylo na začátku poměrně dost a taky se mi podařilo do jedné vletět. Naštěstí pro kolo bez úhony. Po pár kilometrech se kolem nás prohnal Tomáš Neradil, ale bohužel to bylo právě v místech, kde se trasa zvedala a tak jsme jej nedokázali uviset. V kopečcích zhruba ve třetině trati se naše skupina definitivně roztrhala, odskočila jedna trojice, já jsem zůstal ve druhé trojici a zbytek odpadl. Naší trojici se celkem úspěšně dařilo sjíždět trojici před námi, i když jsem se o tempo staral pouze já a Polák Wegrzyk. Když už jsme je měli téměř, na dosah přišla na mě asi čtyři kilometry před cílem nějaká krize a začal jsem ztrácet a takticky jsem to vypustil a nechal se dojet asi dva kilometry před koncem velkou, téměř dvacetičlennou skupinou. No škoda že jsem to neudělal již dřív, mohl jsem ušetřit spoustu sil. No a na řadě byl tří okruhový šesti kilometrový běh, zatraktivněný průběhy koupalištěm i přes pahorek evokující hlavní motiv stejnojmeného slavného filmu. V šíleném horku jsem tušil, že to bude očistec. A byl !! Kupodivu se mi podařilo rozběhnout se, nastavit určité, i když nijak oslňuijící tempo a to dokonce držet po celou běžeckou část, i když jsem měl několikrát nutkání se na to vykašlat a přejít do chůze. Ale v tom jsem nebyl sám, protože jsem dokonce řadu závodníků předběhl. V cíli jsem byl naprosto vyčerpaný, dokonce s pocity na zvracení a s křečemi ve stehnech, což se mi již několik let nestalo. Ovšem jak jinak než šťastný, že to mám za sebou.
Co se týká mého hodnocení, byl jsem a i po tomto závodě jsem, jím nadšený. Zkrátka, tak jako např. triatlon v Oseku, tak i tento, je atraktivní svým hromadným startem. I když nemůžu říct, že by to bylo spravedlivější, než například triatlony u nás nebo v Morkovicích, startující rozplavbovým způsobem. Při povolení hákového způsobu jízdy na kole je kombinace dobrého plavce a cyklisty pro ostatní naprosto vražedná. Organizace celého závodu byla z mého pohledu téměř bezchybná. Kvalitní a spravedlivá depa, spousta organizátorů, včetně policie na trase cyklistiky, občerstvení na trase běhu, zdálo se, že závodem žije celá vesnice, navíc již zmiňované atraktivní prostředí. Vyhlášení výsledků i tombola (v které jsem jako obvykle nic nevyhrál) svižně odsýpalo. v cíli závodu byla spousta ovoce, banánů a pití. Trochu horší to již bylo s jídlem po závodu, ale to je pouze můj subjektivní názor. Co však je objektivní, bylo naprosto katastrofální pivo. Teplé a naprosto nepitné. Točilo se, co vím na třech místech, a čekalo se na něj v šílených frontách. A to že bylo horko, nemůže být omluvou. V Morkovicích to šlo a v Hulíně taky. A ještě jedna věc. Asi nejdůležitější je závod uspořádat a uspořádat jej kvalitně a to oceňuji a již jsem pochválil a vím o čem, jako pořadatel Hulmena mluvím. Ovšem, že závod nemá v dnešní době webové stránky a výsledky, přesto že byly měřeny čipy nebyly ani druhý den známy, je naprosto tristní.

Celkové pořadí :
1. Tomasz Marcínek – AZS AUF Katovice – 1:20:24
2. Tomáš Kozel – SK Slavia Praha – 1:21:03
3. Tomáš Matera – Triatlon team Ostrava – 1:23:21

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
10. Tomáš Neradil – 1:28:25 (6.místo v kategorii M2)
46. Petr Menšík – 1:36:20 (10.místo v kategorii M3)
74. Tomáš Lovas – 1:43:39 (36.místo v kategorii M2)
132. Kateřina Šimíková – 1:59:53 (10.místo v kategorii Z1)
134. Marek Kubík – 2:02:37 (57.místo v kategorii M2)

Kompletní výsledky : zde

INOV-8 Hostýnská osma 2013 – ultratrail 62 km – 2.ročník – 10.8.2013 – Rajnochovice

Celkové pořadí :
1. Filip Šilar – Ostravice – 5:46:02
2. Radim Kasalík – Opavské dupy – 5:53:17
3. Jiří Petr – Brno – 5:54:08

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
20. Tomáš Neradil – 6:39:49 (6.místo v kategorii M2 36-50)
79. Petr Menšík – 8:17:24 (26.místo v kategorii M2 36-50)
Jaroslav Novák – DNF

Kompletní výsledky : výsledky , výsledky v PDF

Grymovský půlmaraton 2013 – běh 21.1 km – 2.ročník – 17.8.2013 – Grymov

Celkové pořadí :
1. Josef Sedláček – Bike-Kamík-Tučapy – 1:20:21
2. Jarda Martinek – Trisk Olomouc – 1:22:33
3. Zdeněk Dokulil – Olomouc – 1:23:50

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
26. Marcel Kalík – 1:45:55 (16.místo v kategorii M39)

Kompletní výsledky : zde

Morkoman 2013 – 14.ročník (1,5-40-10) Morkovice – 24.8.2013

Celkové pořadí:
1. Martin Navařík – JULBOWAY Rožnov – 2:16:06
2. Oldřich Veselka – MS Cyklogat rating – 2:22:11
3. Petr Dohnal – ZAPRO AD team – 2:23:25

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
20. Tomáš Lovas – 2:44:22 (10.místo v kategorii M2)
27. Marcel Kalík – 2:47:59 (12.místo v kategorii M2)
30. Rostislav Burda – 2:51:05 (13.místo v kategorii M2)
31. Jiří Pavlů – 2:53:39 (4.místo v kategorii J)
43. Kateřina Šimíková – 3:10:16 (5.místo v kategorii Z1)
47. Marek Kubík – 3:24:05 (21.místo v kategorii M2)

Kompletní výsledky : zde

Běh na Svatý Hostýn 2013 (5 km) – 10.ročník – 24.8.2013 – Bystřice pod Hostýnem

Celkové pořadí :
1. Martin Kučera – VSK UNI Brno – 0:21:29
2. Tomáš Blaha – AK ASICS Kroměříž – 0:21:58
3. Pavel Hrdina – AK Perná – 0:23:04

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
17. Tomáš Neradil – 0:25:22 (12.místo v kategorii MA)

Kompletní výsledky : zde

Kromplmen 2013 (0,4-30-6) – 2.ročník – 7.9.2013 – Kroměříž

Závod byl odstartován v sobotu 1.9.2012 ve 13:00 na Loděnici kroměřížského Bágráku. Oproti předchozímu ročníku, kdy počasí závodu příliš nepřálo, si letos rekordních 96 závodníků užilo krásné, teplé babí léto. Krátké plavání a delší cyklistická část i letos vyhovovala cyklistickým specialistům, což potvrzují i celkové výsledky.

Celkové pořadí :
1. Luděk Blinka – Cyklo MXM Hulín – 1:17:36
2. Aleš Zajíc – RH Kroměříž – 1:18:55
3. Tomáš Neradil – 1:19:01 (2.místo v kategorii M2)

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
37. Tomáš Lovas – 1:32:50 (22.místo v kategorii M1)
41. Jiří Pavlů – 1:35:26 (24.místo v kategorii M1)
22. Marcel Kalík – 1:36:08 (19.místo v kategorii M2)
51. Rostislav Burda – 1:39:05 (21.místo v kategorii M2)
64. Marek Kubík – 1:46:56 (26.místo v kategorii M2)
73. Kateřina Šimíková – 1:51:03 (3.místo v kategorii Z1)

Kompletní výsledky : zde

Kroměřížský 1/2 maraton 2013 (21.1 km) – 1.ročník – 28.9.2013 – Kroměříž

Do Kroměříže jsme se vydali společně s Marcelou na kolech. Počasí nevypadalo nijak zvlášť příznivě, na rukavicích a čepicích se nám tvořila jinovatka, bylo chladno a mlha. Toto počasí panovalo až do poloviny prvního okruhu. Tehdy se mlha rozplynula a sluníčko nás začalo až možná příliš zahřívat. To je ale jediná výtka k počasí, které jinak bylo pro běh naprosto ideální, téměř bezvětří. Závod odstartoval v deset hodin a na start se postavilo celkem 64 účastníků. Z nichž 25 ukončilo závod po prvním kole a bylo klasifikováno do 1/4 maratonu. Zbývajících 39 pokračovalo druhým okruhem až do cíle 1/2 maratonu. Poměrně silná účast členů našeho oddílu a taky mimořádně úspěšná, dokončila výhradně celý 1/2 maraton. Trať byla mimořádně rychlá a časy i přes nízkou účast kvalitních tradičních závodníků byly pro většinu účastníků velmi kvalitní.
Já, protože jsem se na závod nijak nepřipravoval a snad jedinou úlitbou závodu byla desítka z předchozího dne ve velmi pomalém tempu (5:30 min/km), jsem absolutně netušil, jak se mi poběží. Ale hned první metry závodu naznačily, že mě to bude hodně bavit. Celou první desítku jsem běžel tempem kolem 4:05 min/km. Za obrátkou na cyklostezce do Kvasic jsem doběhl a následně i předběhl Janu Dorazilovou – což mě velmi překvapilo, a celý zbytek závodu jsem běžel naprosto osamocen. Škoda, možná by ten čas mohl být i lepší. I když jsem tempo v druhém okruhu zdaleka neudržel, naštěstí jsem vúči závodníkům za mnou příliš neztratil a svou pozici jsem uhájil.

Tak tohle byl povedený závod. Takový malý, komorní, počasí na objednávku. Na závod se mi chtělo, což je téměř jistá známka toho, že to taky půjde. Z plánované přípravy jsem stihla tak 2/3, ale byly důležitější věci na práci a díky Bohu za to. Ani nevím kolik mám naběháno, od červnové motivační krize nezapisuju.
Pohodový hodový den v Hulíně, děti prodány na půl dne kamarádce, na Bágráku jsme byli tak akorát včas. Trochu dilema s tím, co ponechat a co svléci před závodem, možná to chtělo krátké kalhoty, ale jinak odhadnuto dobře. Start malinko zmeškaný, došlo mi, že to začíná, až se Tonda Bařinka dal do pohybu. Drze jsem se za něj zavěsila s tím, že se budu držet jeho tempa a pustím se, až mi dojdou síly.
Vyběhli jsme pozvolna, i když podle Tondy pořád ještě příliš rychle, pak jsme se ustálili na tempu mírně pod 5min/km a pozvolna míjeli ty, kteří přepálili – a nebylo jich málo. První desítka v naprosté pohodě – na obrátce na stezce jsme potkali Peťu jak překvapen míjí Janu :-). V depu jsem pak zapomněla občerstvovat, neb jsem měla starost, kam odhodit pokrývku hlavy. Potěšilo mě, že mám celkem slušnou pozici a z žen běžím bezpečně třetí.
Druhá desítka trochu víc dřela. Začal se mi svírat žaludek a kamenitý úsek s výběhem na hráz byl najednou i docela nepříjemný. Měla jsem obavu, že mě slečna za mnou dožene. Asfaltový kobereček na stezce mě znovu hodil do klidu, mírný protivítr, který byl v prvním kole, ustal. Sil trochu ubylo, ale na udržení tempa do cíle to stačilo. Čas přesně takový, v jaký jsem doufala. Medaile zbyly skoro na všechny. Řízeček, pivko – a na hodech u Queenů jsme to ještě s Peťou i Tomem doplnili červeným burčákem. Takže opravdu vydařený den.
Marcela

Marcela Tomas,Mena

Celkové pořadí :
1. Tomáš Ehrlich – Hemoglobin – 1:20:46
2. Tomáš Neradil – 1:21:26 (1.místo v kategorii M2 36-50)
3. Tomáš Navrátil – Bike Triatlon Morkovice – 1:22:00

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
5. Petr Menšík – 1:27:55 (2.místo v kategorii M2 36-50)
11. Tomáš Lovas – 1:32:41 (6.místo v kategorii M1 do 35 let)
13. Marcel Kalík – 1:35:08 (5.místo v kategorii M2 36-50)
25. Marcela Menšíková – 1:44:30 (1.místo v kategorii Z2 nad 40 let)
31. Marek Kubík – 1:59:36 (14.místo v kategorii M2 36-50)

Kompletní výsledky : zde
Fotky od kolegů z RH Kroměříž.

Chřibský maraton 2013 (42,195 km) – 41.ročník – 19.10.2013 – Kroměříž

Počasí bylo krásné, ani teplo ani zima, jasno a bezvětří. Na start přišlo 106 závodníků, z toho 15 žen, účast byla rekordní a nevídaná. Letos se poprvé běželo novou trasou: ze stadionu na Kotojedy, Trávnické zahrádky a po cyklostezce do Kvasic, a pak už klasicky přes Novou Dědinu, Tabarky a Kostelany na Bunč, po 6 km seběhu z Bunče do Zdounek přes Šelešovice , Jarohněvice a Vážany do cíle na zpátky na stadion.

Chtěla jsem to letos zkusit i přes naprostou nepřipravenost. Ráno jsem se neprobudila do nejlepší formy. Seběh ke Kotojedům hned v úvodu bolel, pak následovala rovina kolem Bágráku, ale docela šťouchání a tlačenice. Pak zase rozbitý asfalt kolem letiště do Trávnických zahrádek. Příjemně se běželo až po cyklostezce kolem Moravy, ale i tak jsem viděla na první desítce, že časvnic moc. Na konci Kvasic začínalo stoupání – a tam jsem teprve pocítila, že nemám naběhané kopce. Bolelo to hned ze začátku a lidi mě začali předbíhat. Tonda Bařinka, kterého jsem se chtěla držet, se mi rychle vzdalovat. Stoupání nebralo konce. V Kostelanech na polovině skoro dvě hodiny – takže se naděje na čas pod 4 hodiny rozplývala. Výběh na Bunč byl zpoloviny výšlapem, i když v rychlém turistickém tempu. I ostatní kolem mě šli. Tak jsem usoudila, že pokud jsou na tom výkonnostně podobně, zkušenostmi jistě lépe, raději je napodobím…

Občerstvovačka na Bunči byla skvělá. Banány, čaj, voda, ionťák, oplatečky – stálo mě to snad dvě minuty, ale ta úleva! Nohy díky chodecké vložce šlapaly zatím bez újmy a do Zdounek se už běželo o poznání líp. Při prudkém seběhu jsem měla obavy, co to se mnou udělá a vzpomínala, jak jsem tudy před 7-mi lety doprovázela Peťu, který to tu tenkrát přepálil. Pak jsem uviděla na cestě značku 30km a zadoufala, že to ještě do těch čtyř hodin dám. Ve Zdounkách mě čekal druhý gelík a voda – a nohy nic, kopeček ke Kroměříži se ani nezdál příkrý, sil spíše přibylo. Začala jsem předbíhat, každého předbíhaného jsem se ptala, jestli se mnou do toho jde – tedy jestli to stihneme pod 4. Nikdo do toho se mnou nešel, ale ode dvou běžců jsem slyšela tak pěkné povzbuzení, že jsem se do toho dala. V závěrečných sedmi kilometrech jsem musela zrychlit na tempo málo nad 5min/km, to už i bolelo, ale podařilo se – s odřenýma ušima to nakonec pod čtyři bylo. Příště bych to ale bez naběhaných kopců neběžela, vcelku zbytečně jsem se půlku trasy trápila. Rovina je rovina…

Tomáše Neradila jsem samozřejmě viděla jen při startu, kde jsem mu popřála hodně štěstí a skromně se uklidila do zadních řad. A v cíli u piva. Jako vždycky, zvládl to skvěle a snad i bez újmy. Aspoťáků letos více neběželo, škoda, těšila jsem se na manželský maraton, ale Peťa musel dát přednost služební cestě.

Celkové pořadí :
1. Petr Vabroušek – Trilife Zlín – 2:48:07
2. Kamil Pulicar – MK Seitl Ostrava – 2:50:15
3. Milan Adamec – MKS Ostrava – 2:54:57

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
9. Tomáš Neradil – 3:07:29 (5. místo v kategorii MA)
58. Marcela Menšíková – 3:59:47 (8. místo v kategorii ženy)

Výsledky

Otrokovický půlmaraton 2013 (běh 21,1 km) – Memoriál MUDr. Josefa Podmolíka v 1/2 maratonu – 2.11.2013 – Otrokovice

Celkové pořadí :
1. Radoslav Šíbl – Ekodrill Zlín – 1:15:09Přema Žaludek – Titan SC – 1:20:20
2. Svatopluk Janečka – TJ SKI Turist Vel.Karlovice – 1:15:15
3. Martin Hečko – AK PSK Zlín – 1:16:56

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
12. Tomáš Neradil – 1:23:50

Výsledky

Čertovský běh 2013 – 10 km – 3.ročník – 14.12.2013 – Kroměříž

Třetí ročník Čertovské desítky. Start závodu byl v jedenáct hodin a postavilo se na něj 112 závodníků. Lepší počasí na běh v polovině prosince jsme si snad ani nemohli přát. Bylo typicky inverzní počasí, teplota kolem nuly a téměř bezvětří. Do obrátky za soutokem Moravy s Rusavou na cyklostezce do Kvasic foukal mírný protivítr a samozřejmě celou druhou polovinu se běželo s mírným větrem v zádech.

Na startu na úzké cyklostezce bylo samozřejmě vzhledem k počtu startujicích poměrně husto. Vzhledem k nekoncepčnosti svého běhání (o trénincích bych snad ani nemluvil), jsem téměř jako vždy do závodu nastupoval bez ambicí a cílů a dokonce se mi ani moc závodit nechtělo. V letošním roce mám naběháno opravdu hodně – 2800 km, což je nejvíce z mých evidovaných běřeckých sezón. Ale věk rozhodně nezastavím, rychlost mých běhů neustále klesá, a předcházející tři sezóny se mi vzhledem k neustálým zdravotním problémům vůbec nevyvedly. Takže i když jsem podvědomě cítil, že by to mohlo dnes být slušný čas, většinou se řídím až momentálním průběhem závodu. A hned po prvních metrech jsem zjistil, že to tentokrát bude hodně dobrý. Časy se pohybovaly kolem 3:50/km. Jenomže jsem věděl, že toto tempo určitě nebudu schopen udržet po celý průběh závodu. Nehledě k tomu, že jsem až na krátký úsek na třetím kilometru běžel celý závod sám a drobné krize začaly přicházet. Nakonec se mi však i v druhé polovině závodů, snad díky větru v zádech a i přesto, že jsem běžel úplně nadoraz, podrželo udržet tempo kolem 4 min/km. A v cíli už jsem tušil, že by to pro mě mohl být výborný čas. Což se mi záhy potvrdilo při oznámení času doběhnuvší dvojice Jany Dorazilové s Alešem Zajícem. Cílový čas jsem se dozvěděl až doma a byl jsem příjemně v šoku. Už jsem si myslel, že čas pod 40 minut se mi už nikdy nepodaří dosáhnout ! Meňa.

Meňa se krátce zastavil domů na své cestě z východu na západ, aby zkontroloval, jak roste pes. Skromně zatajil, že v kufru si s sebou veze životní formu. Dokonce ani na závod nechtěl jít, stálo mě to dost přemlouvání. A že je to muž velkorysý, nejspíš mi při vyklusávání z Kotojed k Bágráku kousek té formy do kapsy přihodil. Jinak si to nedokážu vysvětlit, protože při mizérii posledních dvou měsíců jsem já samotná mohla pomýšlet leda tak na formy a formičky vánoční.
Inverzní počasí potěšilo jen osoby respiračně zcela zdravé. My bronchitici a jiní chabrusové na plíce máme raději trochu teplejší a čistý vzduch. Ale nefoukalo a cesta neklouzala, tak jsem se tentokrát postavila drze někam do středu pole. A celkem to šlo. Došlap ve starých Mizunech byl sice dost tvrdý, ale zase nechyběl ten kontakt s podkladem…
První půlka odsýpala vesele, jen mě nepotěšilo, když mě předběhla drobná dívenka, která mě tím připravila o třetí místo. Ale dohonit jsem ji raději nezkoušela, při vzpomínce, jak kdysi Jiřinka Kociánová na Chřibáku uštvala jednoho nejmenovaného běžce. V druhé polovině sil ubylo, bolela záda mezi lopatkama, dokud jsem si neuvědomila, že tlačím hlavu mezi ramena v jakési křeči. Pomohlo uvědomit si to a uvolnit se. Do cíle mě doprovodil Meňa, což bylo příjemné. Naše časy mě až vedou k pochybnostem, zda to byla fakt desítka…
Takže teď už naplno do vánočních příprav – a všem běhajícím i neběhajícím přejeme hezké svátky!
Marcela

Celkové pořadí :
1. Tomáš Blaha – AK ASICS Kroměříž – 0:33:07
2. Aleš Dedek – ZAPRO AD Team – 0:33:51
3. Radoslav Šíbl – EKODRILL Zlín – 0:33:58

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
10. Petr Veselský – 0:37:23 (3.místo v kategorii M1 do 35 let)
15. Tomáš Neradil – 0:38:37 (8. místo v kategorii M2 36-50)
18. Petr Menšík – 0:39:17 (10.místo v kategorii M2 36-50)
23. Tomáš Lovas – 0:40:05 (12.místo v kategorii M2 36-50 let)
57. Marcela Menšíková – 0:46:16 (1.místo v kategorii Z2 nad 40 let)
82. Marek Kubík – 0:50:45 (33.místo v kategorii M2 36-50)
Jaroslav Novák – DNF

Kompletní výsledky : zde

Silvestrovský běh u oseckého jezu 2013 – 9,5 km – 6.ročník – 31.12.2013 – Osek nad Bečvou

Celkové pořadí :
1. Tomáš Blaha – AK Kroměříž – 0:34:44
2. Jan Zela – Sokol Opatovice – 0:36:03
3. Zdeněk Doležal – Přerov – 0:36:15

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
42. Petr Menšík – 0:43:00 (37.místo v kategorii M1)

Kompletní výsledky : zde