Archiv 2012

Účast a výsledky členů oddílu ASPOT Hulín na závodech v sezóně 2012

Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny (běh na lyžích 50 km) – 45.ročník – 8.1.2012 – Bedřichov

Dva naši oddíloví kolegové Rosťa Burda a Tomáš Neradil se zúčastnili běžkařské monstr akce v Jizerských horách. Před jejich výkonem určitě klobouk dolů.

Super závod,i když stálo počasí a trať za prd. Je to výzva na další ročníky, kdo se k nám přidá?
Výsledky:
Tomáš čas 4:47, pořadí 1692
Rosťa čas 5:44 , pořadí 2780

Celkové výsledky mužete najít zde

jizerska50

Zimní běh podél Bečvy 2012 (běh 10 km) – 2.ročník – 21.1.2012 – Grymov

Pomalu, ale jistě se Grymov stává běžeckou Mekkou našeho regionu. O tom svědčí nejen množství pořádaných závodů, ale i jejich zvyšující se obliba, což dokazuje počet startujících (107). Vzhledem k úžasným cyklostezkám se není čemu divit. Oproti loňskýmu ročníku pořadatalé museli trasu obměnit, protože na trati směrem na Přerov se kácely stromy. Běželo se tedy na opačnou stranu, směrem na Osek, s obrátkou v Oldřichovicích. Počasí bylo fantastické, krásný zimní, slunečný den, i když bylo docela chladno. Povrch byl asfaltový, mokrý, místy s rozbředlým sněhem, ale naštěstí to neklouzalo. Z vlastního závodu jsem měl docela obavy. Hlavně proto, že právě před rokem při stejném závodě nastaly mé problémy s kotníkem, které mě téměř na celý rok vyřadily z aktivního závodění a doposud mě stále trocu limitují. Naštěstí tentokrát kotník vydržel. Jinak jsem ale spokojený tak napůl. Výsledek i čas je docela dobrý a určitě by mohl být příslibem do začínající se sezóny. Tajně jsem ale doufal v trochu lepší výsledek. I když jsem začal poměrně svižně a běželo se mi velmi dobře, již od třetího kilometru jsem přemýšlel zda jsem tempo nepřepálil a budu schopen vydržet. Bohužel se mé obavy naplnily a celou druhou část závodu, která se běžela navíc v mírném protivětru, jsem se hodně trápil. Kromě mě, se závodu zůčastnil i Marcel, jenž byl rovněž se svým výsledkem spokojený. Snad jediná věc, která mi trochu kazí radost, jak už se při podobných závodech stává tradicí, je diskuze ohledně délky trati. Mě osobně ukázal můj GPS přístroj 9600 m, některým jiným 9800 m. No a vypadá to skutečně tak, že trasa byla opravdu asi kratší. Zde je odkaz na server GPSies.com.

Celkové pořadí :
1. Tomáš Blaha – AK Asics Kroměříž – 32:11
2. David Pelíšek – AK Olomouc – 33:01
3. Petr Kučera – SK Salix Grymov – 33:27

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
35. Petr Menšík – 40:53 (7.místo v kategorii MB)
43. Marcel Kalík – 42:00 (29.místo v kategorii MA)

Kompletní výsledky : zde

Hulmenská desítka 2012 (běh 10 km) – 7.ročník – 28.1.2012 – Hulín

Fantastické, zimní, slunečné počasí i když mrazivé (Teplota -3°C). Rekordní účast (103 závodnků na startu hlavního závodu). Nově zařazená kategorie dětí a mládeže, která se k našemu velkému překvapení setkala s velkým ohlasem (pro nás až nečekaným). Rekordní časy jak v kategorii mužů, tak v kategorii žen. To jsou hlavní momenty dnešního závodu. Více informací v následujících dnech. V každém případě díky všem za účast a věříme, že jste byli se závodem spokojeni a zachováte nám přízeň i při našich dalších akcích.

Po skončení běhů dětí a mládeže, které probíhaly na atletickém ovále od desíti hodin, byl v jedenáct hodin odstartován závod hlavní. A tím byl silniční běh na 10 km. Závod byl odstartován starostou města Hulína p.mgr. Romanem Hozou. Již od prvních metrů největší favorit a obhájce loňského prvenství Jakub Bajza z AK Kroměříž nenechal nikoho na pochybách, že to s obhajobou loňského prvenství myslí vážně. Po prvních pěti stech metrech při výběhu z atletického stadionu již měl velmi výrazný náskok. Za ním se pustila skupina pronásledovatelů vedených především Tomášem Blahou, Přemyslem Žaludkem, Petrem Kučerou i naším oddílovým kolegou Tomášem Neradilem. Ten ovšem neměl svůj den, unavený pracovními a jinými povinostmi, a bohužel tentokrát vražednému tempu těch nejlepších nestačil. Tomáš Blaha se ještě před obrátkou dokázal na vedoucího Jakuba dotáhnout a držet s ním krok až zhruba do sedmého kilometru. Tam ovšem Jakub opět nastoupil a bez větších problémů zvítězil. I mezi jejich pronásledovateli se žádné velké závodní drama v podobě běžeckých soubojů neodehrávalo a závodníci dobíhali v poměrně velkých rozestupech.

A jak závod probíhal z pohledu našich závodníků?
Mě osobně start závodu nezastihl zrovna v nejlepším rozpoložení. Od časného rána jsem byl zaneprázdněn přípravami a organizací celé akce, díky čemuž jsem se nestačil ani rozcvičit a rozběhat. Ale podobně na tom byli i mí další kolegové. O Tomášovi jsem se již zmínil, Marcel byl po noční a např. Baggio ještě pět minut před startem hledal své běžecké boty. Přesto jsem závod rozběhl docela svižně, neb jsem se cítil docela dobře a i dobře se mi běželo. Bohužel bez nějakého tréninkového plánu a cílů jsem i tento závod absolvoval z plného objemového tréninku. A tak se mi opět velmi brzy po startu začaly hlavou honit myšlenky zda nasazené tempu zvládnu a budu schopen udržet. Což mě i tentokrát zbytečně brzdilo. Dokonce se na mě po obrátce dotáhla skupinka běžců vedená výborně běžící Janou Žaludkovou. Této skupinky jsem se více či méně úspěšně dokázal držet až před stadion, kde jsem z mého pohledu výborným závěrem dokázal ostatní porazit. S výsledným časem jsem opět spokojen tak napůl. Ještě před třemi týdny jsem nevěděl, zda vůbec poběžím a výsledný čas, jenž je dokonce mým nejlepším oficiálním časem na desítku, byl pro mě zcela utopický. Jenže forma jde po roce zdravotních peripetiích výrazně nahoru a vysněný čas pod 40 minut už se vůbec nereálně nejeví a myslím že byl rozhodně v mých možnostech. Škoda, snad příště.
Meňa

Závodu se původně měla účastnit jen půlka rodiny – Peťa a Kačka. Baruška i já jsme si od Vánoc předávaly štafetu viróz. Nástup do práce i jeslí se podepsal na obou. Ale pěkné slunečné ráno a bezvětří mě donutilo změnit názor a Barušku zase nalákalo modré startovní číslo, oplatka a pitíčko.
Dětský závod krásně odsýpal. Nejmenší závodníky přepadla na startu předzávodní nervozita a několik chlapečků museli rodiče uklidňovat, nicméně startovní píšťalka donutila k výběhu všechny – až na Barušku. Ta po jistém přemlouvání vyrazila, předběhla všechny až na Jáchymka Kalíka – a pak se 20 metrů před cílem zastavila. Nakonec jsme ji bojovým pokřikem přiměli dojít důstojně do cíle, přesto to stačilo na druhé místo. 🙂 Kačka sice smysl startovní píšťalky pochopila, ale nožkám se ve sněhulích nějak nechtělo běžet, takže z toho bylo čestné poslední místo – což jí Baruška předkládala po zbytek víkendu. Jojo, na jaře je asi začne tatínek trénovat. 🙂
Já jsem v sobotu žádné ambice neměla a po startu jsem se držela uctivě vzadu. Do vrcholku mostu jsem pak předběhla ty, kteří byli skutečně pomalejší a sledovala růžovou bundu Ivony Králové a tajně doufala, že mi daleko neuteče. Ale utekla, tentokrát byla o kus lepší. Takže zase to nebylo pod padesát, možná si s Peťou splníme cíl někdy příště. Rozhodně ale nelituju účasti – perfektní počasí i organizace, jedlý guláš, fajn lidi – sobota se prostě vydařila.
Marcela

Všeobecně super účast (Aspot už méně). Děti se těšily na dětský závod, který si užily s adrenalinem, až málem došlo u Vojty ke kolapsu z vyčerpání, jak dal do závodu všechny síly, aby byl první a neudělal tatínkovi ostudu. Mě se po dvou probdělých nocích běželo těžce. Cítil jsem únavu z nevyspání, běžel jsem si na svoji pohodu. Tradičně první půlka trápení a pak jsem chytil dech a začal si to užívat. Byl jsem spokojený, i když čas mohl být určitě trošičku lepší. Dnes jsem si spravil náladu na běžkách, přechodem Jeseníků za slunečného počasí a s výhledy.
Tomáš

Rozběhl jsem závod svižně. Pětku točil za 20:35. což mě překvapilo. Věděl jsem, že toto tempo nevydržím. Šel jsem nakrev a vyplatilo se. V cíli jsem byl překvapen, že druhá pětka byla jen o 30 sec. pomalejší. 100% spokojenost.
Marcel

Po skoro dvouleté pauze, kdy jsem léčil různá zranění jsem ještě v sobotu ráno váhal, ale chuť to zas zkusit a nádherné počasí byly silné argumenty a tak jsem se rozhodl že poběžím.
Na rozběhání jsem si dal jeden okruhu na ovále a bylo mi jasné že jenom chuť a nadšení stačit nebude, to jsem taky pocítil při samotném závodě. Hned po startu jsem se usadil na konci startovního pole a bezpečně si hlídal poslední desítku. Asi na druhém kilometru přišel nejtěžší úsek tratě, dálniční nadjezd. Tady se naplno projevil dvouletý výpadek a za tu dobu nasbírané kila. Z kopce to bylo trochu lepší, ale od tohoto okamžiku jsem skoro až do obrátky, kde poslední borec začal definitivně ztrácet, sváděl boj o předposlední místo. Ke konci jsem začínal zas cítit staré zranění a tak jsem opatrně střídavou chůzí s během dokončil závod.
Splnil jsem si cíl, dostat se do cíle a celkový čas pro mně nebyl až tak rozhodující, i když jsem ještě ráno doufal v trochu lepší. Ale i přes to jsem byl spokojený, rád že jsem se mohl zúčastnit.
Martin

Závěrem by jsme chtěli všem zúčastněným, a především všem pořadatelům poděkovat za skvěle zvládnutý závod. Velký dík patří Městu Hulínu za vytvoření zázemí, pronájmu atletického stadionu. Rovněž by jsme rádi poděkovali panu Jaroslavu Šaškovi, starostovi Pravčic, který se skvěle zhostil moderování celé akce. A rovněž Klubíčku – středisku volného času Hulín, kteří nám pomohli s organizací dětských závodů.

Celkové pořadí:
1. Jakub Bajza – AK Kroměříž – 32:07
2. Tomáš Blaha – AK Kroměříž – 32:36
3. Přemysl Žaludek – Titan SC Zlín – 33:45

Kategorie M (muži do 35 let) :
1. Jakub Bajza (celkem 1.) – AK Kroměříž – 32:07
2. Přemysl Žaludek (celkem 3.) – Titan SC Zlín – 33:45
3. Jakub Skalka (celkem 6.) – Loko Trutnov – 34:46

Kategorie V1 (muži 36-50 let) :
1. Tomáš Blaha (celkem 2.) – AK Kroměříž – 32:36
2. Petr Kučera (celkem 4.) – SK Salix Grymov – 33:57
3. Josef Sedláček (celkem 5.) – Bike-Tučapy – 34:19

Kategorie V2 (muži nad 50 let) :
1. Ondřej Němec (celkem 15.) – A.K. Kroměříž – 37:47
2. Pavel Horák (celkem 17.) – AHA Vyškov – 39:08
3. Zdeněk Smutný (celkem 28.) – AHA Vyškov – 40:45

Kategorie Z (ženy bez rozdílu věku) :
1. Jana Dorazilová (celkem 18.) – AK Kroměříž – 39:09
2. Jana Žaludková (celkem 25.) – Author Tufo Zlín – 40:33
3. Jarmila Palíšková (celkem 40.) – S.K. Salix Grymov – 42:43

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
8. Tomáš Neradil – 35:06 (5.místo v kategorii V1)
24. Petr Menšík – 40:27 (12.místo v kategorii V1)
35. Marcel Kalík – 41:39 (16.místo v kategorii V1)
83. Marcela Menšíková – 50:40 (6.místo v kategorii Z)
90. Rostislav Burda st. – 53:12 (11.místo v kategorii V2)
92. Michal Zapletal – 53:33 (46.místo v kategorii M)
98. Roman Navrátil – 55:16 (28.místo v kategorii V1)
102. Martin Polák – 1:07:52 (30.místo v kategorii V1)

Výsledky : celkové pořadí , M , V1 , V2 , Z, kategorie přeborník Hulína

Fotky ze závodu : fotky1 , fotky2 , fotky3
Záznam běhu na youtube : video

Taky si můžete přečíst, co o našem závodě napsali jiní, např. na stránkách www.bezvabeh.cz , nebo na www.vesani.cz , a ještě na www.rudahvezda.cz .

Dětský závod

Kategorie 3-4 let – 100 m (6 dětí v kategorii) :
1. Jáchym Kalík – Hulín – 0:42
2. Barbora Menšíková – Hulín – 0:56
3. Tereza Žaludková – Lukov – 1:02
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 3-4 let

Kategorie 5-6 let – 200 m (9 dětí v kategorii) :
Kluci :
1. Jakub Heglas – Hulín – 0:58
2. Jan Polášek – Hulín – 1:00
3. Marek Mikšánek – Hulín – 1:01
Holky :
1. Julie Miková – JAC Brno – 0:47
2. Karolína Švajdová – Fryšták – MRB Sazovice – 0:55
3. Barbora Žaludková – Lukov – 1:04
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 5-6 let
Záznam běhu na youtube : video2

Kategorie 7-9 let – 400 m (11 dětí v kategorii) :
Kluci :
1. Filip Simerský – Hulín – 1:33
2. Marek Petlach – Kroměříž – 1:39
3. Adam Polášek – Hulín – 1:58
Holky :
1. Anna Halasová – AHA Vyškov – 1:36
2. Alexandra Daňková – Hulín – 1:43
3. Tereza Daňková – Lukov – 1:45
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 7-9 let
Záznam běhu na youtube : video3

Kategorie 10-12 let – 800 m (8 dětí v kategorii) :
Kluci :
1. Radim Jadrníček – Prusinovice Asics Rohálov – 2:59
2. Vojtěch Neradil – Hulín – 3:08
3. Vít Balcárek – Hulín – 4:30
Holky :
1. Anísa Filali – AHA Vyškov – 3:03
2. Dominika Miková – JAC Brno – 3:11
3. Klára Daňková – Hulín – 3:35
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 10-12 let
Záznam běhu na youtube : video4

Kategorie 13-15 let – 1000 m (2 děti v kategorii) :
Kluci :
1. Lukáš Šimoňuk – Hulín – 3:39
Holky :
1. Monika Kuncová – LRS Vyškov – 4:50
Kompletní výsledky dětského závodu : kategorie 13-15 let
Záznam běhu na youtube : video5

Rohálovská desítka – 19.ročník – 10 km – 25.2.2012 – Prusínovice

Celkové pořadí :
1. Jan Kreisinger – AK ASICS Kroměříž – 31:08
2. Ondřej Fejfar – Intrener.cz – 31:30
3. Jakub Bajza – AK ASICS Kroměříž – 31:33

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
31. Tomáš Neradil – 36:54 (24. v kat. M20-39)
163. Tomáš Lovas – 43:11 (86. v kat. M20-39)
326. Daniel Kutěj – 48:37 (159. v kat. M20-39)
341. Rostislav Burda ml. – 49:09 (163. v kat. M20-39)
343. Petr Němec – 49:11 (165. v kat. M20-39)
432. Aleš Mlčoch – 54:39 (193. v kat. M20-39)
444. Rostislav Burda st. – 55:14 (24. v kat. M55-59)
507. Martin Polák – 1:04:30 (218. v kat. M20-39)
509. Kateřina Šimíková – 1:04:46 (27. v kat. Z20-34)

Kompletní výsledky : zde.

Běh Drahanskou vrchovinou – 26.ročník – Rousínov-Olšany – 17.3.2012 – 15 km

Dlouho jsem váhala, jestli mám do Rousínova jet. Moje příprava by se dala nazvat spíš jarním výkrmem a už pár týdnů mě trápí bolesti a otok svalů na přední straně bérců, padá špička, trvá to od druhého kilometru zhruba do pátého, někdy ale po celý běh (Kdo mi dá účinnou radu, jak se toho zbavit, má u mě mešní víno a uherák.) Ale závod se konal kousek od mého rodiště a tušila jsem, že potkám staré známé a že by to byla prošvihnutá příležitost k hezké sobotě.

Městečko Rousínov leží na úpatí Drahanské vrchoviny. První zmínka o něm pochází z roku 1222, z památných staveb stojí za zmínku kostel svaté Maří Magdalenyz dílny Domenica Martinellio, dvorního architekta slavkovských Kouniců. V Rousínově se r. 1804 narodil František Sušil, etnograf a buditel, sběratel národních písní, bez něhož by ani Hutka nebyl Hutkou. Taky tu dva roky strávil mladý Klement Gottwald v nábytkářské firmě Tusculum. Světničku, ve které tu přebýval, jsme jako školáci povinně obhlíželi. Taky mladý Meňa v Rousínově pracoval o víkendech za časů vysokoškolských studií – vyráběl sklolaminátové stožáry. Světničku mi neukázal.

Běh Drahanskou vrchovinou pořádá už po šestadvacáté Liga rekreačních sportů Vyškov, tedy hlavně pan Vlastimil Brandýs. Letos startoval už 26. ročník a trasa měla mít podle pořadatele 15,3km. Registrace a zázemí byly už tradičně v místní lidové škole. Vyběhlo se v 9.45 od stadionu. Cestou ke startu jsme si vyměnili úsměv a pár vět se senátorem Stanislavem Juránkem, který letos ze zdravotních důvodů nezávodil, a tak se ujal startovního výstřelu a chvíli nám fandil. Proběhla se dvě menší kolečka Rousínovem – a už v prvním stoupání mě chytly křeče. A to tak, že kopečky nešly jinak, než po špičkách. Ale nálada byla dobrá a při druhém průběhu mě povzbudil sám pan Juránek slovy: dobrý, ještě je spousta lidí za Tebou.

A pak už začínal les a mírné stoupání, dýchalo se mi dobře a nechávala jsem si velkou rezervu, protože teplota stoupala a já jsem nevěděla, co nás na trati ještě čeká. Cestou jsem navíc potkala kamarádku z dětství tlačící do kopce kočárek ( souběžně tu šel turistický pochod) – a kupodivu jsem ji po 25 letech poznala, a to zezadu. 🙂 Takže jsem nějakou minutu poskakovala vedle ní čas nečas a užívala si to setkání. Těsně před vrcholem stoupání u rozcestí Kalečníku už nás docela trápilo horko a žízeň. Potom ale přišla krásná rovná asfaltka na náhorní planince – za odměnu. Nakonec malý táhlý kopeček a pak už jen seběh do Olšan.

V tomto závodě občerstvovačka na 15. kilometru nechyběla – v cíli nás čekalo nás pár litříků horkého čaje a dvě cukřenky. Ale během trasy, třeba na Kalečníku, by taky neuškodilo něco k pití, no aspoň jsme se zocelili. Bolek Polívka měl povinnosti v Praze, a tak se předávání cen ujal Peca – a dělal to poctivě, včetně polibků na tváře hladké, vrásčité i vousaté.

Celkové pořadí :
1. Vladislav Netopil – Slavkov u Brna – 1:01:07
2. Tomáš Daněk – Rousínov – 1:01:24
3. Petr Přikryl – KOB MOIRA Brno – 1:01:25

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
82. Marcela Menšíková – 1:27:52 (10. v kat. ZB)

Kompletní výsledky : zde.

Osecký půlmaraton – Osek nad Bečvou – 4.ročník – 17.3.2012

Tomáš LovasMarcel KalíkDo Oseka se letos vypravili Tomáš Lovas s Marcelam Kalíkem. Čtvrtý ročník půlmaratonu – memoriálu Miroslava Čmocha – odstartoval v 10.30 od od hospody „U splavu“. Na start se postavilo 110 závodníků. Počasí bylo pěkné, tak se snad většině lidí i dobře běželo. Jelikož chlapi mi moc informací nedodali, beru odjinud – ze dvou stran jsem slyšela, že citelně chyběla jedna občerstvovačka, hlavně na tom patnáctém kilometru.

Vítězem se v čase 1:13:43 stal Petr Vabroušek (TRI LIFE), v kategorii žen zvítězila Jiřina Kociánová (AHA Vyškov) v čase 1:25:51. Naši borci podali pěkné výkony, i když Tomáš moc spokojený nebyl, příště to bude jistě nějaký osobák.

Celkové pořadí :
1. Petr Vabroušek – TRI LIFE – 1:13:43
2. Petr Vymazal – SK Salix Grymov – 1:14:10
3. Petr Kučera – SK Salix Grymov – 1:15:34

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
44. Tomáš Lovas – 1:33:12 (31. v kat. MA)
54. Marcel Kalík – 1:35:27 (35. v kat. MA)

Kompletní výsledky : zde.

Aprílový výklus – 1.ročník – 6 km – 8.4.2012 – Kroměříž

Hlásím účast na Aprílovém výklusu u nás v KM. Díky tomu, že se závodu neučastnili běžecké špičky z okolí, tak na mě vyšla bronzová medajle a byl jsem tak prvně na bedně. Tomáš.
Prodrobnosti jsou na stránkách Rudé Hvězdy KM .

Celkové pořadí :
1. Pavel Židlík – Sanita Car Holešov – 22:09
2. Oldřich Jasenský – RHK – 22:33
3. Tomáš Lovas – Aspot Hulín – 23:00 (3.místo v kat. M1)

Kompletní výsledky : zde.

Ječmínkův Běh – Chropyně – 10 km – 1.5.2012

Reportáž Tomáše Lovase z Ječmínkova běhu :
tak jsem se po delší době postavil na start nějakého závodu. A tím byl Ječmínkův běh v Chropyni. Slunečné počasí přilákalo poměrně hodně závodníků a i známá jména Adamec,Vymazal, Steiner a další.
Startovalo se jako obvykle u rybníku Hejtman a na trať jsme vystartovali v 11:00.
To, že bylo hodně teplo, předešlý večer jsem strávil grilováním a v neděli jsem absolvoval po X-měsících dlouhý výběh přes Tabarky (o kterých moje nohy ještě teď ví), nedávalo příliš mnoho šancí na nějaký kvalitní výkon. O to víc mě pak překvapil konečný výsledek….
První z pěti okruhů jsem rozběhl poměrně rychle (i s náběhem pod 8 minut), to jsem si říkal, že asi nemůžu vydržet (to samé si myslel i tentokráte pouze přihlížející Tonda Bařinka). Trošku jsem zvolnil, ale ne moc. Snažil jsem se držet těsně přede mnou běžícícho Miroslava Kolaříka Author Tufo, s tím, že poběžím dokud vydržím. Vždyť o nic nejde. Společně jsme takto běželi necelé 4 okruhy. Na závěr 4 okruhu se mi ho nakonec podařilo předběhnout a tempo trochu vystupňovat a poslední okruh běžet stejně jako první někde kolem 7:30-7:40min.
Výsledný čas je 39:12 (dle oficiální časomíry 39:23…což se mi zdá nějaké divné), je to můj osobák na desítce vylepšený skoro o minutu. Celkové umístění je 8. a ve své kategorii 6. Nějak mi to po té, co jsme přestal systematicky trénovat a běhat, lítá :))
Z absolutního vítězství se radoval Petr Vymazal a mezi ženami Jana Žaludková.
Jedinou mouchou na celém závodě je opět již tradiční slabá propagace, sehnat nějaké informace o konání závodu je poměrně problém.

Celkové pořadí :
1. Petr Vymazal – SK SALIX Grymov – 35:25
2. Tomáš Steiner – VSK UNIVERZITA Brno – 35:45
3. Pavel Židlík – SANYTACAR Holešov – 36:05

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
8. Tomáš Lovas – 39:23 (6.místo MA)

Kompletní výsledky : zde

Volkswagen Maraton – Praha – 42,2 km – 13.5.2012

Reportáž Tomáše Lovase z Pražského maratonu :
Tak jsem se včera vrátil z hradu, tedy jen z podhradí pražského, kde se konal jako již tradičně v tuto dobu Pražský maratón. Jak někteří dobře ví, vůbec jsem letos neměl chuť ani ambice se na tuto akci vydat. Ale osud tomu chtěl nakonec jinak….
Před čtrnácti dny mě oslovil jeden můj dobrý kamarád, že jim ve firemním týmu (4 lidé a každý běží celý maraton) vypadl na poslední chvíli jeden člen a že shání jakoukoliv náhradu. No a na chodníku se prý o maratonce moc nezakopává, tak jestli bych se nechtěl zúčastnit. Startovné, cesta a ubytování grátis. Jediná podmínka běžet za firemní barvy. Nejprve jsem zvažoval, protože po debaklu na oseckém půlmaratonu mě dlouhé tratě opravdu moc nelákaly. Ale nakonec jsem zkonstatoval, že bych asi byl kus hovězího, kdybych to odmítl. Nyní již před minulý týden jsem si švihnul jedny tabarky, abych věděl, jestli to vůbec uběhnu, pak Rosťův duatlon, fušku u bráchy na baráku …příprava tedy probíhala zdárně až do chvíle, kdy se dostavila smrtelná choroba na 7 = rýmečka.
Bylo mi fakt na nic a tak jsem začal shánět náhradu nakonec za sebe. Ale neúspěšně. Tak jsem se zkoušel trochu dát do kupy a v sobotu s lehce ucpanými dutinami a rýmečkovým hlasem jsem společně s týmem fy Karát vyrazil směr Praha.
Zde jsem se dověděl, že se v registraci nepodařilo již změnit údaje a tak jsem běžel pod jménem původního člena týmu (Filip Steiger). No říkal jsem si, aspoň ta ostuda nebude na moje jméno :))
Samotný den závodu byl výborný, panovala dobrá nálada, bylo něco kolem 10°C, takže ideální teplota na takový běh. Svítilo občas i sluníčko. Tak co víc si přát. Vzhledem k nahlášenému času původního závodníka (5hod), jsem stál až v předposledním koridoru. Lehce po deváté jsme se za tónů Vltavy vydali na trať.Nahodil jsem rozvážné tempo, abych zjistil, jak se bude tělo s nachlazením a během vyrovnávat. A kupodivu to bylo úplně v pohodě. Vzhledem k tomu, že jsem stál hodně v zadu, tak jsem i se svým rozvážným tempem předbíhal jednoho závodníka za druhým. Po krátké chvíli jsme seběhl vodiče na 4:30, za další chvilku na 4:00. Běželo se pohodlně, tempo bylo někde pod pět minut na km. Říkal jsem si pohoda, to stejně asi nevydrží, ale při troše štěstí se snad pod 4hod udržím. Pak jsem se podíval na hodinky, a potvory chytly něčí signál z hrudního pásu a vyply se. To se stalo pak ještě párkrát, tak jsem je vypnul úplně a jel už jen podle klasických hodin. Ale nijak jsem to neřešil. Podél trati hrála dobrá hudba, bylo hodně fanoušku. Potkával jsem známé. Tak jsem si to užíval. Pak jsem najednou doběhl vodiče na 3:45. Jsem si řekl, že je to nějaký divný, a říkal jsem si, jestli jsem to nepřepálil (protože skrze startovní bránu jsem se dostal skoro 8 minut po výstřelu), ale běželo se mi dobře, nebyl jsem zadýchaný, tak jsem si běžel svoje tempo a neřešil.
Najednou asi u 22km jsem uviděl těsně za obrátkou běžící vodiče na 3:30. To bylo jako sen. Dál jsem si běžel svoje a nakonec jsem balónky z 3.30 doběhl asi na 25km. chvíli jsem s nimi držel krok, bál jsem se pořád, abych to nepřepískl. Ale zdálo se mi, že můžu běžet rychleji ve svém dnes stabilním tempu. Tak jsem je opustil a kupodivu celkem rychle se od této skupinky vzdaloval. Začal mě naplňovat takový zvláštní pocit. Pořád mě bylo dobře, nic extra nebolelo, dobře se dýchalo….tak jsem si asi na 28km řekl, že bych se mohl pokusit tempo udržet, nebo pak i lehce zvýšit a zkusit se přiblížit, nebo dohnat 3:15. Pořád mi to běželo, jen jsem čekal, co bude po 35km. A kupodivu pohoda. Tak jsem mazal dál a užíval si atmosféry. Pořád jsem někoho předbíhal, těch co mě v neděli předběhli mnoho nebylo :) 38, 39,40 km. stále pohoda, někde kolem 41,5 km mi začali trochu tuhnout nohy, ale řekl jsem si makej, z toho bude pěkný čas. Mrknul jsem na hodinky a tak jsem nějak začal tajně doufat, že bych mohl doběhnout tak 3:27-3:28 od startu, takže by tam možná mohlo být pak po odečtení těch necelých 8 minut ze startu čas začínající 3:20. Nohy tuhly, ale pak už přišla Pařížská…tak jsem se do toho ještě na závěr trochu opřel. Fandění lidí, pak už jen brána a nad ní čas 3:25 od startu. Prostě paráda, fantastický pocit. Pak už odebrání čipu, medaile, foto nafasování termofólie a cesta s úsměvem do zázemí závodu.
Po nějaké době jsem se setkal i s ostatními. Všem se dařilo a mnozí si udělali osobní rekordy.
Po převlečení na Václaváku v improvizovaných šatnách jsme zašli na polívku a pivko a pak alou pro auta a spokojeni všichni domů.
Cestou jsem mrkl na net a zjistil, že real time je nakonec 3:17:45. Osobáček jak vyšitý (oproti loňské Praze o 17minut a proti mému maximu o 12min). Co víc si přát. Asi budu trénovat ještě míň, nějak mi to svědčí :))
Jediná škoda je, že se tento výsledek nedostane k mému jménu, protože jsem startoval jako někdo jiný….ale to nevadí ;)

Tak zase někdy.

Tady je nějaké foto a výsledky

Hulínský atletický víceboj – 26.5.2012 – 2.ročník – Hulín – atletický stadion

Celkové pořadí :
1. Radim Simerský – Admira Hulín – 3217 bodů
2. Jakub Fišer – Admira Hulín – 3133 bodů
3. Jan Horáček – Admira Hulín – 2897 bodů

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín:
11. Petr Menšík – 2266
13. Richard Vyvlečka – 1756
14. Roman Skříček – 1744

Kompletní výsledky : zde

Zámecká pětka – Holešov – běh 5 km – 8.6.2012

Zdar, v pátek 8.6.2012 jsem se zas byl „znemožnit“ v Holešově. Konal se tu 1. ročníku Zámecké 5. Ondra Němec měl celou akci perfektně zorganizovanou, včetně dětských závodů, počasí a čipového měření. Běžely se dva okruhy v Holešovském zámeckém parku. V hlavním závodě se na start postavila necelá stovka závodníků a překvapilo mně jak kvalitně bylo obsazeno startovní pole. Měl jsem co dělat aby mi špička v závěru první kola nenadělila kolo navíc. Podařilo se mi „utéct“ 🙂 a zároveň jsem se po dokončeního první kola podíval jak dobíhají ti nejlepší. Druhé kolo jsem už střídal běh s chůzí, sváděl boj o poslední místa a přemýšlel o cílovém guláši. Můj čas byl nakonec 32:22 a bylo s toho 87 místo. Čest oddílu zachraňoval nově „naverbovaný“ člen Roman Odstrčilík, který doběhl v čase 20:15 na 32 místě.

Celkové pořadí :
1. Martin Kučera – VSK UNIVERZITA Brno – 15:32
2. Jakub Bajza – AK Kroměříž – 15:39
3. Lukáš Kučera – VSK UNIVERZITA Brno – 15:54

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
32. Roman Odstrčilík – 20:15 (23.místo v M39-)
87. Martin Polák – 32:22 (51.místo v M39-)

Kompletní výsledky : zde

Pasekářský triatlon – Zlín-Kudlov – Březůvky – 0,75-20-5 km – 9.6.2012

Celkové pořadí :
1. Jan Čelůstka – LABE TRI CLUB – 1:02:41
2. Petr Vabroušek – Author Tufo Trilife – 1:04:59
3. Martin Navařík – X-air Ostrava – 1:07:34

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
26. Roman Odstrčilík – 1:19:54 (9.místo v kat.30-39)

Kompletní výsledky : zde

MORAVIAMAN – 226 km Distance Triathlon (3,8-180-42,2) – Otrokovice – 23.6.2012

Celkové pořadí :Rosta
1. Petr Vabroušek – Author Tufo TRI LIFE Zlín – 8:41:19
2. Jozef Vrábel – Moraviaman Team Otrokovice – 8:50:46
3. Tomáš Kořínek – LABE TRI CLUB – 8:55:54

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
70. Roman Odstrčilík – 11:32:31 (19.místo v kat.M35)
127. Rostislav Burda – 12:39:13 (35.místo v kat.M35)

Kompletní výsledky : zde

Dětský HULMEN – 24.6.2012 – 2.ročník – Hulín – koupaliště

Středisko pro volný čas dětí a mladeže Klubíčko Hulín, společně s naším triatlonovým oddílem Aspot Hulín, uspořádalo 2. ročník triatlonového závodu Dětský HULMEN. Nádherné letní počasí přilákalo na start rekordní počet 78. mladých závodníků a jejich rodičů. Závod byl rozdělen do pěti kategorií dle ročníku narození, od těch nejmenších, do 4 let až po nejstarší, do 15 let. Závod odstartoval kategorií nejmladších dětí kategorie 3-4 let v deset hodin. Děti za asistence rodičů překonali brouzdaliště, na dětských kolech, které mnohdy byly doplněny stabilizačními kolečky, či odrážedlech absolvovali asi 100 m a následně se proběhli areálem koupaliště, jako opravdoví triatlonisté. Následovala kategorie dětí 5-6 let a 7-9 let, kdy malí závodníci museli překonat jednu šířku velkého bazénu, na kole ujet 1500 m a uběhnout 450 metrů. A konečně dvě kategorie starších dětí 10-12 let a 13-15 let, kteří plavali dvě šířky bazénu (50 m), na kole absolvovali dva okruhy v přilehlém parku (3 km) a běželi 900 m. Pokud můžu hodnotit, závod byl velmi dobře organizačně zajištěn, měl hladký průběh bez zbytečných prodlev, ať už mezi starty jednotlivých kategorií až po zpracování výsledků a vyhlášení vítězů. To proběhlo již před polednem, vyhlášením a odměněním těch nejlepších. Celý závod provázela vynikající atmosféra, doplněná povzbuzováním zejména rodičů, příbuných i diváků, takže malí a mladí závodníci měli dokonalou moěžnost nasát atmosféru opravdových triatlonových závodů. Závěrem bych chtěl poděkovat všem pořadatelům, městu Hulín a sportovnímu areálu Hulín, sponzorům, a všem zůčastněným.

Výsledky :

Kategorie do 4 let:
12 závodníků v kategorii
1. David Maňák – Hulín – 0:03:35
2. Kamila Zapletalová – Hulín – 0:03:42
3. Alžběta Horráčková – Podolí – 0:03:47

do 4 let

Kategorie 5-6 let:
17 závodníků v kategorii
1. Magdaléna Kudelová – Kroměříž – 0:10:09
2. Ondřej Neumann – Hulín – 0:10:31
3. Jiří Hotař – Ústí – 0:10:32

5-6 let

Kategorie 7-9 let:
23 závodníků v kategorii
1. Jakub Richter – Hulín – 0:06:51
2. Filip Simerský – Hulín – 0:07:22
3. Marek Šišák – Hulín – 0:07:24

7-9 let

Kategorie 10-12 let:
20 závodníků v kategorii
1. Šárka Půstová – Brno – 0:11:39
2. Vojtěch Neradil – Hulín – 0:12:07
3. Martin Skříček – Hulín – 0:12:12

10-12 let

Kategorie 13-15 let:
6 závodníků v kategorii
1. Dan Vydra – Hulín – 0:11:20
2. Daniel Kroupa – Hulín – 0:11:26
3. Radek Stratil – Hulín – 0:11:29

13-15 let

Kompletní výsledky : zde.

Osecký triatlon 2012 – 5.ročník (0,45-25-6) – Osek nad Bečvou – 30.6.2012

Celkové pořadí :
1. Jiří Klíma – 1:12:18
2. Aleš Velička – 1:14:59
3. Petr Kloda – Novatop Lapierre – 1:15:48

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
65. Daniel Kutěj – 1:31:01 (20.místo v kat.M29)
86. Lumír Kolařík – 1:35:58 (25.místo v kat.M29)
102. Marcel Kalík – 1:41:23 (35.místo v kat.M39)

Kompletní výsledky : zde

Morkovské chlap 2012 – 14.ročník (0,2-27-5) Morkovice – 16.7.2012

cyklistická trať letošního ročníku o sedm kilometrů delší

Celkové pořadí:
1. Aleš Dedek – AD Cyklo Brodek – 1:05:38
2. Jiří Klíma – CK PEMAP Přerov – 1:06:01
3. Pavel Cimbálník – Cyklo MXM Hulín – 1:08:13

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
6. Tomáš Neradil – 1:11:06 (4.místo v kategorii M2)
35. Roman Odstrčilík – 1:19:15 (15.místo v kategorii M2)
42. Daniel Kutěj – 1:21:15 (15.místo v kategorii M1)
49. Lumír Kolaříkk – 1:22:15 (16.místo v kategorii M1)
52. Rostislav Burda ml. – 1:23:35 (23.místo v kategorii M2)
82. Petr Němec – 1:30:06 (36.místo v kategorii M2)
94. Richard Vyvlečka – 1:32:35 (43.místo v kategorii M2)
129. Kateřina Šimíková – 1:40:40 (8.místo v kategorii Ž-A)
133. Roman Navrátil – 1:40:51 (55.místo v kategorii M2)
139. Michal Zapletal – 1:41:56 (58.místo v kategorii M2)
148. Jaroslav Novák – 1:42:57 (60.místo v kategorii M2)
156. Rostislav Burda st. – 1:44:19 (7.místo v kategorii V2)
185. Martin Polák – 1:52:53 (68.místo v kategorii M2)
194. Marek Pospíšilík – 1:58:50 (73.místo v kategorii M2)

Kompletní výsledky : zde

HULMEN – 21.7.2012 – 9.ročník – Hulín – koupaliště

Je neuvěřitelné, jak těch roků a ročníků přibývá, ale proběhl už desátý Hulmen – pokud počítáme i nultý ročník. Počasí tentokrát přálo závodníkům i pořadatelům mimořádně. V noci popršelo, od rána přešlo několik drobných přeháněk, nefoukalo příliš, aspoň tedy první polovině startovního pole ne. Pak se malinko rozjasnilo a větřík se objevil. Nicméně se nestrhla žádná průtrž mračen ani závodníky nemučilo prudké slunce. Před startem měla voda příjemných 21 a vzduch ještě příjemnějších 17 stupňů.

Letos se startovalo zcela novým systémem a byla to velmi šťastná volba: S výjimkou první patnáctky, která naskákala do vody z bloků současně, startovali ostatní závodníci průběžně – byli posílání do právě uvolněných drah. Závod tím získal svižnost i nový aspekt – hákovat už nebylo tak snadné. Průběžné starty odsýpaly rychle. Neopreny nebyly povoleny.

Trasa cyklistické části se shodovala s lety 2007 a 2008 – letos ovšem obohacená o mediálně profláknutý pravčický most. Možná snad konečně se cyklistická část ustálí a jednotlivé ročníky budou srovnatelné. Vyjíždělo se od koupaliště Žižkovou a Komenského ulicí do Pravčic, dále přes Količín, Rymice a okraj Holešova. Pak stoupání před a hlavně za Bořenovicemi, Pacetluky, Roštění, Kostelec, Němčice a opět přes Pravčice stejnou cestou zpátky do Hulína. Trať byla především pořadatelsky náročná – bylo nutné zajistit množství křižovatek.

Běh se od loňska nelišil, okruhová trať částečně probíhající parkem byla příjemná. Vlastně byla malinko zkrácená, protože už nebylo nutné obíhat dub, cíl byl posunut blíže k zadnímu vstupu do koupaliště a bylo to i divácky zajímavější.

Letos se účastnilo 155 závodníků a závodnic, naprosto s přehledem vyhrál junior Jiří Kalus z EKOL TEAMu v čase 1:16:33. Jeden smolař pro defekt nedokončil.

Celý závod byl plynulý a klidný, pro pořadatele bez větších zádrhelů. Kromě průběžných startů se osvědčila i oddělená registrace pro předem přilášené. Diváků bylo dost, řízky nepochyběly, nikdo se nezranil. Výsledky externí firma dodala promptně. Děkujeme závodníkům, divákům a hlavně těm, kteří nezištně pomáhali s organizací.

A teď závod z osobního pohledu členů. Začnu sama, ale vy se přidejte, čekám vaše postřehy v mailu Aspotu:

Vůbec mě nenapadlo, že letos budu závodit. Poslední měsíc jsem onemocněla těžkou lenorou, byla jsem jen párkrát plavat, běhat mě v horku nebavilo – a kolo mám jenom jako pohodlný dopravní prostředek na cestu do práce. Na silničce jsem neseděla rových 6 let.
Ale shoda okolností, slaměné vdovství, děti u babičky – a ve mě začal hlodat červíček. A to tak důrazně, že jsem včera oprášila silničku, kterou mi Meňa postavil před čtyřmi lety a v životě jsem na ní neseděla. Vypadala zoufale, měla prázdné galusky, ale soused ji vzkřísil. Projela jsem se do Bílan a zpátky, vyděšená tím nezvyklým posezem a zcela novým systémem řazení. Poslala jsem sms Tondovi Bařinkovi, aby mě zastoupil v roli zdravotníka – a klaplo to.
Voda byla v pohodě, vůbec jsem nespěchala a šetřila dech. Depo taky v klidu, ale problém nastal, když jsem nedokázala na to cizí nezvyklé kolo nasednout. Naštěstí se to za kulturákem podařilo. Jela jsem tedy hodně při zdi, protože jsem se bála, neuměla řadit, vlastně mi šlo o přežití :-). Proto jsem opravdu vděčná všem pořadatelům na křižovatkách, kteří pro mě byli jako andělé strážní v oranžových vestách. Takže ve zdraví, bez nehody – u koupaliště ze mě opadla poslední kapka stresu. Běh jsem si užívala. Nebyl moc rychlý, ale každé kolečko bylo příjemnější. Škoda, že jich nebylo víc – i tak si myslím, že to nemohlo být avizovaných 6 km ani náhodou. Závěr: jsem ráda, že jsem to zase po letech a dětech zkusila a děkuju všem oddílovým kolegům i ostatním pořadatelům. A děkuju svému manželovi Peťovi Menšíkovi, že ze vzdálené ciziny pracoval na přípravě závodu. A je mi líto, že si tentokrát nemohl zazávodit ani to s námi zapít. Příště.
Marcela

Celkové pořadí:
1. Kalus Jiří – EKOL TEAM- 1:16:33
2. Stehlík Petr – Krokodýl Brno – 1:21:08
3. Pavel Cimbálník – Cyklo MXM Hulín – 1:21:58

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín:

POŘ JMÉNO ČAS PL KOLO BEH
10 NERADIL Tomáš 1:24:24.9 11:33 0:47:26 25:25
27 ODSTRČILÍK Roman 1:29:09.0 11:07 0:51:56 26:04
29 MIKULÁŠ Karel 1:29:18.7 09:24 0:52:51 27:02
32 KOLAŘÍK Lumír 1:29:53.7 09:51 0:52:56 27:05
33 KUTĚJ Daniel 1:30:00.1 10:22 0:52:27 27:10
40 BURDA Rosťa 1:31:49.7 11:15 0:52:30 28:03
58 NĚMEC Petr 1:35:05.6 11:11 0:52:47 31:06
75 VYVLEČKA Richard 1:40:45.4 11:49 0:54:50 34:05
96 ZAPLETAL Michal 1:44:32.6 14:21 0:56:30 33:40
98 NOVÁK Jaroslav 1:45:00.8 11:30 0:57:37 35:52
106 ŠIMÍKOVÁ Kateřina 1:45:53.4 12:35 0:58:41 34:35
111 NAVRÁTIL Roman 1:46:29.5 12:18 0:57:51 36:18
115 MLČOCH Aleš 1:48:27.2 13:09 1:01:51 33:26
116 MENŠÍKOVÁ Marcela 1:48:30.4 10:44 1:04:38 33:06
120 BURDA st. Rostislav 1:48:57.0 14:56 0:59:18 34:41
134 FUKSA Bronislav 1:58:29.0 14:22 1:03:20 40:46
146 POSPÍŠIL Marek 2:06:28.0 13:10 1:11:37 41:39

Kompletní výsledky : zde

Výsledky dle kategorií : zde

Pořadí hulíňáků : zde

A tady jsou fotky: Prochisport, Avcvek, Rudá Hvězda a Tomáš Stehlík. A taky Barex, Vraník a Mája Dunajová. Náš oblíbený blogger Ječmínek Máselník věnoval závodu taky článeček – a konečně někdo zdokumentoval náš slavný řízek!

HolešovMan 2012 (0,5-30-4) – 6.ročník – 4.8.2012 – Holešov

Celkové pořadí :
1. Přemysl Žaludek – Titan SC Zlín – 1:30:51
2. Peter Hertl – Kompava H-Triathlon Team – 1:31:21
3. Zbyněk Pospíchal – Krokodýl Brno – 1:32:48

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
7. Tomáš Neradil – 1:36:20 (4.místo v kategorii M3)
33. Roman Odstrčilík – 1:48:16 (17.místo v kategorii M3)
55. Rostislav Burda – 1:55:48 (29.místo v kategorii M3)
119. Aleš Mlčoch – 2:18:23 (26.místo v kategorii M2)
130. Kateřina Šimíková – 2:25:35 (7.místo v kategorii Z)
145. Rostislav Burda st. – 2:37:50 (5.místo v kategorii M5)

Kompletní výsledky : zde

Královský triatlon 2012 (0,5-33-6) – 5.ročník – 4.8.2012 – Majetín

Celkové pořadí :
1. Tomáš Kozel – SK Slavia Praha – 1:19:09
2. Petr Dohnal – Zapro triteam – Triatlon klub Osek o.s. – 1:20:51
3. David Gerych – VSK FTVS PRAHA – 1:21:29

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
60. Daniel Kutěj – 1:36:17 (11.místo v kategorii M1 (20-29 let))

Kompletní výsledky : zde

Morkoman 2012 (1,5-27-10) – 13.ročník – 11.8.2012 – Morkovice

Cyklistická část závodu se letos musela jet po netradiční, pouze dvacetsedm kilometrů dlouhé trati. Za deštivého počasí se na startu sešlo 62 učastníků, na které čekalo 1 500 m plavání, 27 km jízdy na kole a 10 km běhu.

Celkové pořadí :
1. Roman Dlabaja – Titan SC – 1:51:42
2. Martin Navařík – X-air Ostrava – 1:52:07
3. Ivo Vrba – Rock Technik TT – 1:53:21

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
19. Tomáš Neradil – 2:05:47 (8.místo v kategorii M2)
52. Rostislav Burda – 2:33:34 (23.místo v kategorii M2)
53. Kateřina Šimíková – 2:33:34 (4.místo v kategorii Z1)
60. Rostislav Burda st. – 2:44:43 (6.místo v kategorii V2)

Kompletní výsledky : zde

Běh na Svatý Hostýn 2012 (5 km) – 9.ročník – 25.8.2012 – Bystřice pod Hostýnem

Celkové pořadí :
1. Martin Kučera – VSK uni.Brno – 0:21:19
2. Tomáš Blaha – AK ASICS Kroměříž – 0:22:06
3. Ondřej Horák – Rock Technik TT – 0:22:35

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
42. Roman Odstrčilík – 0:28:55 (22.místo v kategorii M20-39)
61. Petr Veselský – 0:30:34 (2.místo v kategorii M19)

Kompletní výsledky : zde

Pilman Triatlon 2012 (1,9-93-21.1) – Mistrovství ČR v na vzdálenostech ½ ironmanu 2012 – 10.ročník – 25.8.2012 – Žďár nad Sázavou, Pilská nádrž

Celkové pořadí :
1. Martin Krňávek – EKOL ELITE Triatlon Team – 4:22:30
2. Karol Džalaj – Rocktechnik Triatlon – 4:24:26
3. Ladislav Dvořák – EKOL ELITE Triatlon Team – 4:25:01

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
125. Rostislav Burda – 6:22:48 (25.místo v kategorii M35)

Kompletní výsledky : zde

Kromplmen 2012 (0,4-30-6) – 1.ročník – 1.9.2012 – Kroměříž

Závod byl odstartován v sobotu 1.9.2012 ve 14:00 na Loděnici kroměřížského Bágráku. Počasí závodu příliš nepřálo – bylo chladno a pošmourno, což se zřejmě největší mírou podepsalo na ůčasti. Závodu se zúčastnilo 66 závodníků. Krátké plavání a delší cyklistická část vyhovovala spíše cyklistickým specialistům, což potvrzují i celkové výsledky. Potěšilo nás 1.místo v kategorii M2 našeho závodníka Tomáše Neradila.

Celkové pořadí :
1. Jiří Klíma – CK Penap Přerov – 1:17:17
2. Přemysl Žaludek – Titan SC Zlín – 1:18:12
3. Luděk Blinka – Cyklo MXM Hulín – 1:18:49

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
6. Tomáš Neradil – 1:22:08 (1.místo v kategorii M2)
22. Daniel Kutěj – 1:32:34 (15.místo v kategorii M1)
31. Rostislav Burda – 1:37:41 (11.místo v kategorii M2)
64. Bronislav Fuksa – 1:59:04 (8.místo v kategorii V)

Kompletní výsledky : zde

1/2 maraton Zlín • Self-Transcendence Race – 21,1 km – 23.9.2012

Celkové pořadí :
1. Petr Vabroušek – Autor Tufo Trilife Zlín – 1:18:36
2. Jan Miškeřík – Lipov – 1:18:41
3. Dušan Tomčal – Lipov – 1:19:20

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
16. Daniel Kutěj – 1:32:39

výsledky

Koulení kola z Lednice do Brna (67 km) – 7.ročník – 6.10.2011 – náměstí v Lednici

I letos jsme se rozhodli dokoulet loukoťové kolo téměř 70 km z Lednice do Brna. Stejně jako loni nám počasí přálo. Úvodním přeřezáním kmenu jsme se dostali do čela závodu a po celou dobu koulení se nám dařilo držet se v první desítce. Tempo jsme udržovali poměrně vysoké, až jsme měli strach, jak dlouho to vydržíme. Doprovod v obsazení Zuzany Smilkové, Jany Šálkové a Adama Schöna nám byl oporou. Letos se nám podařilo z Lednice do Brna na Starou radnici dokoulet kolo za 4:36:55 na celkově pátém místě. Oproti minulému roku jsme se zlepšili zhruba o 40 minut. Toto z nás nikdo nečekal..

Doufám, že se ve stejném obsazením zúčastníme závodu i příští rok a letošní čas ještě vylepšíme..

Daniel

Kompletní výsledky : zde a fotky

Chřibský maraton 2012 – 42.2 km – 40.ročník – 13.10.2012 – Kroměříž

Celkové pořadí :
1. Daniel Orálek – AC Mor.Slavia Brno – 2:41:29
2. Milan Adamec – MKS Ostrava – 2:44:03
3. Jiří Žák – MK Seitl OStrava – 2:50:43

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
18. Tomáš Lovas – 3:25:55 (8.místo v kategorii MA)

Kompletní výsledky : zde

Sokolský běh Bučovicemi 2012 – 9.25 km – 22.ročník – 28.10.2012 – Bučovice

Celkové pořadí :
1. Martin Kučera – VSK VNI Brno – 0:31:29
2. Jakub Skalka – Loko Trutnov – 0:32:53
3. Jiří Žák – MK Seitl OStrava – 0:32:57

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
37. Marcela Menšíková – 0:45:53 (6.místo v kategorii Vt.I Ž)

Kompletní výsledky : zde

Čertovský běh 2012 – 10 km – 2.ročník – 17.12.2012 – Kroměříž

Na Čertovském běhu to letos pěkně čvachtalo

Duhý ročník Čertovské desítky jsme očekávali s napětím. Počasí už dlouhé dny dopředu dávalo najevo, že klidný běh po suchém to rozhodně nebude. Organizátoři ale měli pevné nervy a nepodlehli ďábelskému pokušení závod zrušit – takže když jsem si večer na stránkách Rudé Hvězdy přečetla, že závod se koná, bylo rozhodnuto.

Tatínek byl ráno trochu indisponován, a tak se velkoryse rohodl převzít starost o holčičky a já mohla vesele vyrazit. Zkoušela jsem doma ještě vyjít ven s nesmeky – nic moc, v krosovkách – nic moc, takže jsem nechala na nohách svoje jediné neroztrhané letní boty. Na loděnici u Bagráku už bylo živo a veselo, Rudí hlásili, že cesta celkem schůdná. Stihla jsem se pozdravit s Marcelem a Lumírem – a už se schylovalo k jedenácté.

Do rozbředlého sněhu poprchalo, ale pětašedesát statečných na startu to neodradilo. První úsek po asfaltku byl rozpačitý, půlka z nás přemýšlela, jestli si má boty promočit nebo raději zablátit. Na asfaltce kolem letiště přišla úleva – cesta byla převážně „jenom“ mokrá. To vedlo mnohé (a bohužel i mě) k nadšenému zvýšení tempa. Trávnické Zahrádky jakž takž ušly – až na úsek těsně před cyklostezkou, který se musel doslova přebruslit. Nu a pak to začalo – čvachtání, prokluzování, mokro v botech. Prostě komplexně čertovský zážitek.

Po pár stech metrech mě chytly křeče do předních stran bérců, začaly padat špičky, běh jak na protézách. A jeden závodník za druhým šel přede mě. (Stává se mi tato nepříjemnost tak jedenkrát ze tří běhů, přichází někdy po deseti, patnácti minutách – a stejně dlouho trvá, než odezní. Fakt tomu nemůžu přijít na kloub a moje nabídka arcibiskupského vína a kmotrovského salámku pro úspěšného řešitele této čertovské záhady trvá.)

Na otočce téměř všichni odolali grogu a čvachtali zpět, trochu pohodlněji, páč bylo už trochu pročvachtáno. Ze Zahrádek pak už to šlo docela pěkně a samo, teprve teď nohy začaly poslouchat – a on už se blížil cíl. Tentokrát to už konečně bylo pod 50, i když jsem doufala v tak o dvě minutky lepší čas. Nuž což, všichni měli podmínky stejně nepříjemné a všem to nějakou tu minutku dvě přidalo.

Pak jsem ostudně prošvihla otužileckou exhibici Jardy a Františka z Oseka převlékajíc se v autě. Doufám, že si to ještě během letošní zimy vynahradím. Následoval teplý čajík, výborná kyselica a pár vět se známými i oddílovými kolegy. Operativní vyhlášení – a šupajdá za rodinou (cestou byly ještě uloveny poslední vánoční dárky).

No zase se to těm Rudým povedlo. Vyhrál „cyklista“, jak od rána hlásá titulek na BezvaBěhu, nad počasím a vlastní pohodlností ale zvítězili všichni. Osobně mě nejvíc nadchly dvě moje vrstevnice, které zdá se s během teprve začínají a přesto měly odvahu zkusit to v takové nepřízni počasí – a s pěknými časy. Prostě běhání zase kousek blíž k lidem. Tož dík, hezké Vánoce. A ahoj na nějakém tom silvestrovském běhu. (My asi pojedem do Oseka…)

Článek na BezvaBěhu

Celkové pořadí :
1. Radoslav Šíbl – EKODRILL Zlín – 0:35:39
2. Petr Kučera – Cyklosport Chropyně – 0:35:57
3. Jakub Janíček – AC Uherské Hradiště – 0:36:38

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
8. Petr Veselský – 0:39:37 (5.místo v kategorii M1)
28. Marcel Kalík – 0:44:03 (10.místo v kategorii M2)
31. Lumír Kolařík – 0:44:37 (18.místo v kategorii M1)
51. Marcela Menšíková – 0:49:42 (4.místo v kategorii Z1)

Kompletní výsledky : zde

Štěpánský běh Zlín 2012 – 10 km – 23.ročník – 26.12.2012 – Zlín-Příluk

Celkové pořadí :
1. Tomáš Dlabaja – Fryšták – 0:32:00
2. Přemysl Žaludek – Cyklogat Zlín – 0:33:09
3. Jakub Janíček – AC SS Uherské Hradiště – 0:33:21

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
27. Petr Veselský – 0:38:25 (20.místo v kategorii MA)

Kompletní výsledky : zde

Silvestrovský běh Přerov 2012 – 8,5 km – 35.ročník – 31.12.2012 – Přerov

Ráno 31.12.2012 jsem se v 9 hodin vypravil autem do Přerova. Na teploměru mi to ukazovalo příjemnou nulu a sluníčko svítilo jako blázen. Po registraci sem zjistil, že je bezvětří, sucho a tak se dobře poběží. Převlekl sem se, připnul startovní číslo 16 a poté jsem se rozcvičil a protáhl. Start byl vystřelen přesně v 10 za přítomnosti asi 50diváků a televize Přerov. Start byl společný u Lávky U tenisu a sešlo se Nás pěkných 48 závodníků. Běžely se 4 okruhy (2,5km) kolem Bečvy. Hned po startu jsem byl v první linii a držel se v první skupince až do poloviny druhého kola, poté jsem ztratil první pětku z dohledu a běžel v druhé pětce do konce druhého kola. Zbylé dvě kola mě mohlo postupně předběhnout dalších 11 lidí. Dvánáctého už sem ovšem předběhnout nenechal. Neměl jsem stopky, nehleděl jsem na tedy na čas. Dokonce jsem si vzal mp3 abych si to užil a tak jsem cíl probíhal s úsměvem a dobrým pocitem. Vrátil jsem číslo, dal 2 kelímky teplého čaje, převlekl se do suchého a šel zjišťovat čas. Když jsem se dozvěděl 35:40 byl sem spokojen. V době svátků jsem ani jednou nevyběhl, tudíž jsem nic zvláštního nečekal. Alarmující ovšem pro mě byl výsledek co se týče času z minulého roku, kdy jsem závod zaběhl lépe o 38 sekund. Předsevzetí do roku 2013 tedy zní – pokud zdraví dovolí, dostat se do příštího 36.ročníku silvestr. běhu pod 35 minut. Obdiv patří Petru Bětíkovy, který ve 43 letech zaběhl desítku za 30:28 a vyhrál tak v kategorii M-V, kdy celkově v mužích zvítězil Petr Kučera s krásným časem 29:18. Respekt..

Těším se Hulmenskou desítku a přeji Všem členům ASPOTu hlavně zdraví a mnoho sportovních úspěchů v roce 2013 !!!!!

Sportu ZDAR!

Lumír

Celkové pořadí :
1. Petr Kučera – Grymov – 29:18
2. Petr Bětík – Sokol Opava – 30:28
3. Dalibor Sedlář – Přerov – 30:49

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
22. Lumír Kolařík – 35:40 (17.místo v kategorii M)

Kompletní výsledky : zde

Silvestrovský běh u oseckého jezu 2012 – 9,5 km – 5.ročník – 31.12.2012 – Osek nad Bečvou

Na Silvestrovský běh do Oseka jsme se těsili, tedy aspoň já, účast však byla do poslední chvíle otevřená. Byl to vlastně normální pracovní den, ale protože mám perfektního a hlavně běhacího šéfa Tondu Bařinku, podnikli jsme trestní výpravu do Oseka přímo z práce, jakmile byly hotové dopolední povinnosti. Cestou jsme přibrali Jitku Stehlíkovou, atmosféra v autě byla příjemná.

V Oseku na mě padla trochu únava a chlad – navzdory slunečnému počasí. Asi kvůli brzkému rannímu vstávání, cestě do práce běžmo (musela jsem Peťovi nechat auto), navíc jsem nestihla kvůli práci žádnou svačinu a teď už bylo pozdě cpát něco do hlavy. Krčila jsem se u jediných kamen v hospůdce U splavu s čajem v ruce a vyhlížela manžela, který měl svěřit holky dědečkovi a dorazit.

Těsně před dvanáctou jsem se šla malinko rozklusat – a koho nevidím – od Jadranu kráčí Peťa, za ruce vede holčičky, sám je v běhacím… Ehm, chyba, jeden z nás asi nezávodí, blesklo mi hlavou. Hlídání neklaplo. Do startu zbývaly minuty a já jsem naprosto drze oslovila jednu fandící maminku s dospívající dcerou – nechaly se přemluvit – díky Mončo a maminko…

Na startu se nás tísnila skoro stovka závodníků a já s Tondou jsem udělala chybu – stoupli jsme si úplně dozadu. Prokličkovat potom do odpovídajících pozic nás stálo trochu sil. A pak jsme udělali ještě větší chybu – snažili jsme se neztratit Jitčinu modrou bundu z dohledu. Takže jsem první dva kilometry běžela nejmíň 4:20 na kilometr, což je hrubě nad moje síly. To jsem na vlastní nohy poznala těsně za mostem v Lipníku – najednou se asi 8 lidí dostalo přede mě. Představa, že většina závodu je ještě přede mnou, začínala být tíživá. Ještě hůře bylo, když jsme minuli Osecký jez – to už jsem ztrácela z dohledu i Tondu – a cesta začala být nerovná a blátivá a kolem mě probíhali další běžci. Jsem rozmazlená hladkými asfaltkami a tohle mě bralo síly i morálku.

Někdy na sedmém kilometru mě přeběhla dvojice manželů Nábělkových z Chropyně, o kterých jsem si myslela, že jsou daleko přede mnou. To mě demoralizovalo až na samé dno. Místo, abych se snažila najít síly a dostihnout Kateřinu, vypustila jsem skoro úplně. Kdybych tušila, že jde o třetí místo, možná bych se o souboj ještě pokusila. Poslední úsek byl docela příjemný, protože se běželo po asfaltu a z kopce, ale pustila jsem před sebe další dva lidi a byla jsem ráda, že cíl už je nadohled.

Tam už čekal Peťa a děvčátka, zabijačka a fajn nálada, takže to nakonec nebylo vůbec tak zlé. Tonda i Jitka měli bednu, já bramboru – a nakonec to nebylo špatně strávené brzké odpoledne. Tentokrát děkuji hlavně oběma kolegům Vítkům, kteří zůstali na Silvestra v práci a drželi nám palce. Vzhledem k jejich především hudebním zájmům je budeme muset na oplátku vyslat na nějaký koncert nebo ještě líp jam session. 🙂

Marcela

– Po téměř roce jsem se zúčastnil závodu. A podle toho to i tak vypadalo. Včetně rozhodování, zda se vůbec zúčastnit. Prostě jsem si závodit odvykl. Nádherné počasí, datum závodu (poslední den v roce) a nakonec i splnění svého osobního předsevzetí – rozhodlo. Vzhledem k výpravě holčiček jsem málem nestihl začátek. Tak to odneslo rozklusání, kterému jsem moc nedal, nehledě k problémům s GPS, zkrátka téměř vše špatně :-). I když jsem si stoupl až na samotný chvost početného startovního pole, atmosférou závodu jsem se nechal strhnout a začal postupovat k čelu závodu. Má letošní nevyzávoděnost vedla k tomu, že jsem tempo začátku trochu přepálil. Vlastně možná nepřepálil, ale nebyl jsem schopen jej udržet. Síly mi znatelně odcházely, za mostem v Lipníku, na druhém břehu řeky Bečvy, zejména když jsme opustili novou cyklostezku a terén se změnil – rozbitý a blátivý a k tomu pět kilometrů proti větru. Nakonec jsem byl s výsledkem docela spokojený, neb jsem takový čas zdaleka nešekal. Škoda jen celkové vzdálenosti závodu. Pořadatelé naprosto logicky změnili trasu předchozích ročníků a využili nové cyklostezky, čímž odpadl běh po silnici přes obec Nové Dvory. Tím ale taky došlo ke zkrácení, což je škoda – asi to chtělo posunout startovní čáru?

Meňa

Celkové pořadí :
1. Tomáš Sedláček – Bike-Kamík Tučapy – 0:33:11
2. Petr Kučera – Cyklosport Chropyně – 0:34:34
3. František Kopečný – TJ Sokol Osek – 0:35:36

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
19. Petr Menšík – 0:39:55 (16.místo v kategorii M1)
57. Marcela Menšíková – 0:45:49 (4.místo v kategorii Z1)

Kompletní výsledky : zde

Silvestrovský běh Zlín 2012 – 10 km – 2.ročník – 31.12.2012 – Zlín

Celkové pořadí :
1. Přemysl Žaludek – Titan SC – 0:33:52
2. Radoslav Šíbl – ECO Drill Zlín – 0:34:05
3. Svatopluk Janečka – Zlín – 0:34:21

Pořadí členů oddílu ASPOT Hulín :
37. Daniel Kutěj – 0:42:19 (17.místo v kategorii M39)

Kompletní výsledky : zde