REPORT – Czechman očima Rosti

Home / Aktuality / REPORT – Czechman očima Rosti

Czechman 2.6.2018

Parádní závod s nabíráním zkušeností do sezóny dlouhých závodů.
Po dvouleté pauze na dlouhých závodech, způsobené mou přílišnou aktivitou v jiných sportech, jsem se postavil na první dlouhý v Pardubicích.
Trať znám pouze z loňské štafety, kde jsem jel kolo, takže nenastupuju do úplně nového prostředí a dávám si cíl čas kola vylepšit.
Nejdřív voda. V rybníku Oplatil to vřelo jak v papiňáku, ono když do vody vletí najednou skoro 700 závodníků, je to vždy mela. Letos už mám naplavaných cca 14 km, takže příprava výborná a nemělo mě co rozhodit. Po pár ranách a přetlačování s bludnými holanďany se vyhrabu se slušným časem 37:37:2.
Kolo je moje silnější disciplína a poté, co mi má drahá Kateřina Šimíková věnovala svůj loňský model se snažím jet co to dá, plán mám něco kolem 2:30. Zkraje je to opět pěkná mela, a prokousávám se dopředu. Trať je skoro rovina, pár malých vlnek, ale vítr jak sviňa, takže dát si dopředu 80 mm kolo nebyla dobrá volba, ale co už. Nevadí mi jediný kopec, i tam se tlačím dopředu a najednou, cca 5 km před prvním kolem vidím před sebou naši dravkyni Silvie Pavlíčková. Ještě před průjezdem jí kynu, ať se chytí a valíme spolu. Sem tam se ohlédnu, jestli je za mnou a drží se pěkně, tak jen aby jí to vydrželo.
Buď snahou vytáhnot Solvu dopředu (taková zodpovědnost ), nebo nepozorností v Lázních Bohdaneč, najednou se strejdovi na motorce zdám příliš blízko při předjíždění a naděluje mi modrou kartu. Stihnu se ještě poptat, co to znamená ( penalty box na 5 min.!!!!!) a začíná cyklistické peklo. Ani ne únavou, ale spíš psychika si vybrala své. Strejda mě totálně rozhodil hlavu a najednou mi to nešlape. Je to bohužel znatelné, Solva mě předjíždí a mizí v dálce. Nevím, jestli to napálit, nebo piánko, ale šlapat se musí, tak v jakémsi podivném tempu dojíždím 2 km před depem do penalty boxu a vyžeru si svých 5!!!
Sledování projíždějících soupeřů je hrůza a po vypršení trestu s pocitem, že jsem na konci všech se vydávám do depa po čase 2:39:37 ( – 5 min!!!!!!!)
Běhání jsem letos trošku polepšil a chtěl to udržet pod 5 min/km. Realita je bohužel jiná, tělo docela bolí a ne se rozběhnout. Kecky jsem zvolil špatně a tvrdé mi začínají dělat problém na achilovkách. Raději se zalévám na každé občerstvovačce, pač je stále pořádné horko. Naštěstí je většina tratě ve stínu a tak se to dá vydržet. Poprvé jsem zkusil Red Bull a kupodivu mě to nakopává, takže reklama nelže a dodává mi křídla až do cíle, že ještě předbíhám pár soupeřů. Čas 1:53:31 je slabota, ale po všech trampotách a v horku jakš takš.
Celkový čas 5:16:55 je poněkud zklamání, nebýt karty, jsem o cca 40 míst výš, ale co tě nezabije… V Otrokovicích si dám větší pozor na pravidla a už teď se těším na tu dřinu.
Díky rodině doma, že mi umožnili odjet na víkend pryč, díky Laďovi za sehnání supr ubytování, díky všem, co nám fandili.
Takže za tři týdny na štěrkáči zdar!!!!
R.

Fotka uživatele Rosťa Burda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *